Çölyak Hastalarına Glütensiz Gıda Desteği

Eyüpsultan Belediyesi, sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan günlerde çalışmalarına aralıksız devam ederken bu zor günlerde çölyak hastalarını yalnız bırakmayarak desteklerini sürdürüyor.

Çölyak Hastalarına Glütensiz Gıda Desteği
10 Mayıs 2021 - 13:15 - Güncelleme: 10 Mayıs 2021 - 13:28

Belediye ekipleri, 9 Mayıs Dünya Çölyak Günü nedeniyle, ilçede bulunan 80 çölyak hastası için, içlerinde glüten içermeyen baton ekmek, burgu makarna, kalın kesme makarna, un, kahveli ve damalı kurabiye, tel şehriye, karışık kuruyemiş, çıtır toplar, tarhana çorbası, düşük proteinli çikolata aromalı gofret gibi ürünlerden oluşan gıda paketleri hazırladı. Yine çölyak hastası vatandaşlar için, gıda ürünlerine ek olarak, içerisinde hijyen ürünlerinin bulunduğu bir paket daha oluşturuldu. Özenle hazırlanan paketler vatandaşların kapılarına kadar götürülerek teslim edildi. Çölyak hastası vatandaşlar Eyüpsultan Belediyesi'nin bu hizmetinden çok memnun oldukları belirterek Başkan Deniz Köken'e teşekkür ettiler.

"BELEDİYEMİZİN YANIMIZDA OLDUĞUNU BİLMEK GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL"

Çölyak hastası vatandaşlardan Dilek Mutlugünlü: "Belediyemizin çölyak hastalarını düşünmesi çok güzel bir şey, çok memnunuz. Allah razı olsun, teşekkür ederiz. Çünkü bu ürünler herkesin maddi gücü yetip de alabileceği ürünler değil. Her insan alamıyor. Eyüpsultan Belediyesi'nin yanımızda olduğunu bilmek gerçekten çok güzel" dedi.

Çölyak hastası Gülşah Polat'ın annesi Zeynep Polat ise: "Eyüpsultan Belediyesi'nin çölyak hastası olan kızıma yaptığı yardım için çok memnunum. Memnuniyetimizi Belediye Başkanımız Deniz Köken'e iletirseniz çok mutlu olurum." dedi. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum