Gödekdağ: "Ağaç Katliamının Takipçisi Olacağız"

  Kartal Belediyesi Eylül Ayı ilk oturumu gerçekleşti. Mecliste gündem dışı konuşma yapan MHP Kartal Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Mehmet Ergin Gödekdağ; Karlıktepe Mahallesi’nde kesilen ağaçlar ile ilgili konuyu takip edeceklerini de belirtti.

  Gödekdağ: "Ağaç Katliamının Takipçisi Olacağız"
  07 Eylül 2020 - 23:35 - Güncelleme: 07 Eylül 2020 - 23:53

  Gödekdağ meclis kürsüsünden şöyle hitapta bulundu: “Ağustos ayında kutladığımız, Anadolu’nun kapılarını bizlere açan Malazgirt Zaferi ve buradan çıkmayacağımızın dünyaya haykırışı olan 30 Ağustos zaferimizi kutlarken; Sultan Alparslan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyorum.

  İçinde bulunduğumuz Muharrem ayının milletimiz ve İslam Alemi için birlik ve beraberliğe vesile olmasını dilerken, zulme boyun eğmedikleri için Kerbela’da katledilen peygamber efendimizin torunu Hz. Hüseyin ve tüm Ehl-i Beyti sevgi ve rahmetle anıyorum. Temmuz ayında bizleri sevindiren bir hadise vuku buldu. Milletimizin özlemle ve sabırla beklediği Hüseyin Nihal Atsız, Necip Fazıl Kısakürek aydınlarımızın kavgasını verdiği; Nazım Hikmet’in;
  ‘’Hak yerine getirdi en büyük niyazını,
  Kıldı Ayasofya’da ikindi namazını’’

  Dizeleriyle önemine vurgu yaptığı  ‘’Ayasofya Camii’’ nihayet ibadete açıldı. Eminiz ki Fatih’in bizlere emanet ettiği, Atatürk’ün himaye ettiği Ayasofya ilelebet Camii olarak kalacaktır.

  “Karlıktepe Yurttaş Caddesindeki Ağaç Katliamı”

  Her ne kadar gezici arkadaşların dikkatini çekmese de asırlık ağaçların katli tüm Kartallıları derinden yaralamıştır. Belediye’nin koruması gereken ağaçların betona feda edilmesi, bizim için kabul edilemez bir durumdur. Olayı duyurarak kalan ağaçların kesilmesine main olan gazetecilerimize tüm Kartallılar adına teşekkürü borç biliriz. Seçim öncesi ’’Bazı şeylere geç kalırsanız oralarda rezidans olur, bunların iyi anlaşılması gerektiğine inanıyorum ’’ diyerek yeşili koruyacağının sözünü veren Sayın Başkanın bu olayın takipçisi olacağına ve bu tür olayların bir daha yaşanmaması için  sorumluların en ağır şekilde cezalandırılacağına inanıyoruz.

  “Projelerin Takipçisi Olacağız”

  MHP ve Cumhur İttifakı olarak bizim de konuyu yakından takip edeceğimize dair kimsenin şüphesi olmasın. Bu vesileyle ve yine Sayın Başkanın deyimiyle ’’Daha fazlası için’’ söz verdiği ‘’Kartal’a artı değer katacak’’ dediği 39 projenin de takipçisi olacağımızı, yapılacak olanlara Kartal için Kartallılar için destek vereceğimizden; yapılmayanları da sevgili Kartallılara bu kürsüden her daim hatırlatacağımızdan yine kimsenin şüphesi olmasın.”
   

  YORUMLAR

  • 0 Yorum