İstanbullu Servisçilerden Eylem!

İstanbullu servisçiler Kartal’da plaka tahdit eylemi yaptı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na seslenen servisçiler; “Tahdit sözünüz, tehdit oluyor” pankartı açarak, “Biz plaka değil, adalet istiyoruz. Esnaf uyuma plakana sahip çık” sloganları attılar.

11 Eylül 2020 - 23:19 - Güncelleme: 14 Eylül 2020 - 10:42
Ekrem İmamoğlu’nun sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamanın yanlış olduğuna vurgu yapan Uğur Karakoç; “Servisçiler haklarını 11 Haziran’da almışlardı” diyerek daha önce verilen sözlerin tutulmasını istediklerini söyledi.

İstanbul Servisçiler ve Yardımlaşma Derneği (İSEYAD) yaptığı basın açıklamasında; “Bugün servisçi esnafı olarak Sayın İmamoğlu’nun yapmış olduğu açıklamadan dolayı şaşkınlıktan ve kızgınlıktan dolayı buradayız.  İstanbul esnafı hakkını yedirmemek için burada. Trafik ile ilgili birçok problem varken tekrar gündeme 10 bin plaka sokması kimsenin aklına yatmadı”

İmamoğlu’nun tepki çeken paylaşımı

“Turistik araçlara güzergah belgesi sağlanması ve servisçilerimizin tahdit sorununun çözümü üzerine çalıştık, ilk UKOME toplantısına sunuyoruz. İki esnaf grubumuza da hayırlı olsun”
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum