İYİ Partili Toktaş: "Öncelikli Sorun Deprem Olmalıdır"

İYİ Parti Kartal İlçe Teşkilatı, Genel İdare Kurul Üyelerinin de katılımı ile ilçede bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Genel İdare Kurulu (G.İ.K.) Üyeleri Emine Küçükali ve Hasan Toktaş’ın katılımı ile gerçekleşen programa ilçe yönetim kurulu üyeleri ve meclis üyelerinin yanı sıra partililer de katılım gösterdi.

18 Haziran 2021 - 20:46 - Güncelleme: 19 Haziran 2021 - 19:50

İYİ Parti Kartal İlçe Başkanı Fuat Onbaşılı, Kartal Belediye Meclis Üyeleri Mukadder Gürcan ve İbrahim Yıldırım Ateş, İlçe Başkan Yardımcısı Gülseren Maral, Parti Organizasyon Sorulusu Dilek Arduç ve yönetim kurulu üyeleri Küçükali ve Toktaş’a ziyaretlerinde eşlik ettiler.  
 


Haber : Yaprak Kaplan


Onbaşılı: “Parti Büyüklerimizi Kartal’ın Öncelikli Sorunlarına Yönlendiriyoruz”

Kartal’ın ve vatandaşın sorunlarını genel merkeze iletmek ve çözümü için bu tür programların fırsata çevrilmesi gerektiğini belirten İlçe Başkanı Fuat Onbaşılı;

“Genel İdare Kurul Üyelerimiz Hasan Toktaş ve Emine Küçükali’yi bugün ilçemizde ağırlıyoruz. Kartal’ın öncelikli sorunlarına baktığımızda gerçekleşemeyen deprem dönüşümünü ve mağdur vatandaşlarımızı görüyoruz. Biz de bu nedenle ziyaretlerimize Orhantepe’de bulunan Sema Sokak’tan başladık. Ardından kangren haline dönüşen Akel Sitesi’ni ziyaret ederek mağdur vatandaşlarımızın seslerini duyurmak ve sorunların çözümü adına gerekli adımların atılmasını sağlamak istedik” dedi.
 

Ziyaretlerin ilk durağı Orhantepe Muhtarlığı oldu. İYİ Parti heyetini Muhtar Zeki Dağ karşıladı. Sema Sokak’a giden heyet bakanlık görevlisini ve muhtarı dinledi. Yapımı süren deprem dönüşüm binalarının durumu ile ilgili bilgi aldı.

Küçükali: “Depreme Dayanıklı Binalar Yapmak Öncelikli Görev Olmalıdır”

İYİ Partili Toktaş ve Küçükali, Orhantepe Muhtarı Zeki Dağ’ın mahallesindeki deprem dönüşümü için verdiği çabayı dinledikten sonra muhtara teşekkür ettiler. Tam 118 defa Ankara’ya gidip görüşmeler yapan muhtar için Emine Küçükali; “Siz bir muhtardan beklenenin çok daha fazlasını yapmışsınız. Hassasiyetiniz ve çabanız takdiri hak ediyor. İnsanın böylesi kıymetli. Yanı sıra anayasada vatandaşın can güvenliğini sağlamak vardır. Depreme dayanıklı binalar yapmak, vatandaşın güvenliğini sağlamak devletin görevleri arasındadır” dedi.Gürcan: “Kaçak Katlar Nedeni ile Mağdur Vatandaşlarımız Var”

Yanı sıra Meclis Üyesi Mukadder Gürcan konu ile ilgi olarak; “Kaçak katların fazla olması nedeni ile çalışmalarda zaman zaman yetersiz kalınıyor. Kartal Belediyesi ile beraber bu konunun üzerinde çalışmalar yapıyoruz. Çünkü bu katlarda oturan vatandaşlar mağdurlar ve bizler bu mağduriyetin giderilmesi konusunda çözüm arayışı içindeyiz. Konunun asıl boyutu bu” dedi.

Toktaş: “Deprem Dönüşüm Dururken Kanal İstanbul’a Hayır”

Hasan Toktaş; “Deprem dönüşüm gibi önümüzde çok önemli bir sorunumuz varken, Kanal İstanbul gibi bir projenin yapılmasına şaşırıyoruz. Öncelikli konu İstanbul gibi bir metropelde dönüşüm olmalıdır. Kanal İstanbul’a ayrılan bütçe ile kentin öncelikli sorunu olan deprem dönüşüm yapılmalı ve rantsal dönüşüme dönen bazı projelere dur denilmelidir. Vatandaşın can güvenliği öncelikli konu olmalıdır”  dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum