• Reklam

Kaftancıoğlu: "128 Milyar Dolar Nerede?"

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'ndaki (TCMB) döviz rezerviyle ilgili olarak "128 milyar dolar nerede?" diye sordu. Kaftancıoğlu; bu sorunun basılı olduğu pankart, afiş ve billboardların hukuksuzca toplatıldığını belirterek, il ve ilçe örgütlerimize asacağız, dedi.

Kaftancıoğlu: "128 Milyar Dolar Nerede?"
13 Nisan 2021 - 13:15 - Güncelleme: 13 Nisan 2021 - 13:24
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu  Bakırköy Meydanı’ndan şöyle seslendi;
 

“Bizler bugün hem çok üzgünüz hem çok öfkeliyiz. Ama bugün size öfkemizle, hüznümüz ile değil aklımız ile hitap edeceğiz. Çünkü bu ülkeyi; öfke ile kibir ile yönetenlerin bu güzelim memleketi ne hale getirdikleri ortada. Bizler siyasetin görevinin öfke ve kibir ile vatandaşın üzerinden ego tatmin etmek değil, akıl ile vatandaşa hizmet etmek olduğuna inanıyoruz. 
Üzüntülüyüm. Çünkü her gün ülkemizin her yerinde, bu sözü söylerken çok utanıyorum ama patır patır insanlarımızı kaybediyoruz. Ve pisi pisine kaybediyoruz.  Yani bir tülü önüne geçilemeyen, önlenemeyen, gerekli tedbirler alınmayan, kaynaklar doğru ve akılca şekilde kullanıyor olsa, yaşamayacağımız birçok şeyi yaşamak zorunda kalıyoruz.

Pandeminin faturası da maalesef vatandaşlara kesiliyor. Ve bu işin asıl sorumluları çıkıp diyorlar ki; evet. Biz hata yaptık. Biz yanlış yaptık.

Değerli arkadaşlar hata nasıl olur biliyor musunuz?  Bir kâğıda yazı yazarsınız, yanlış olur. Bu düzeltilir. Kabul edilebilir hata olur. Ama insanlarımız göz göre göre; önlenebilecekken eğer önlenmiyorsa ve patır patır ölümler oluyorsa eğer bu öyle saraylardan görüldüğü gibi kağıda yanlış yazı yazıp silmek gibi bir şey değildir.  İnsanlarımızı kaybediyoruz çok üzgünüm.

Dün İstanbul’un birçok yerinde hatta Türkiye’de “128 Milyar Dolar Nerde?” yazılı pankartlarımız toplatıldı.  Bu soru CHP Örgütleri tarafından; sözleşmeleri yapılarak, bedeli ödenerek, vergisi ödenerek asılmış bilboardlar veya sorulardır.

Hakaret, iftira, karalama yok. Sadece soru var. Ne zamandır soru sormak suç? İktidarın görevi vatandaşa hizmet etmek. Muhalefetin görevi; vatandaşın hakkının hukukunu korumak için iktidara soru sormak değil midir?

Hakaretin, iftiranın yer almadığı bu pankartlarımız gece yarısı operasyonları ile toplatıldı.  Hukuksuz ve yasal dayanağı olmadan aslında suç işleniyor” dedi.

 

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu hükümete şunları sordu

  • "128 milyar dolar nerede?
  • Kur satışı hangi yöntemlerle yapıldı?
  • Hangi tarihte yapıldı?
  • Bu döviz hangi kurdan alındı?
  • Bu ticaretin alıcıları kimler?
  • Satış imzasının altında kimlerin imzası var?"

 YORUMLAR

  • 0 Yorum