Kartal Belediye Başkanı Yüksel: "Tüylerim Diken Diken Oldu!"

  Kartal Belediyesi Ekim Ayı Melis toplantısı bugün yapıldı. Başkan Yüksel, AK Partili üyelerin yaptığı “mescit kapandı” eleştirisine açıklık getirdi. Covid-19 vakası nedeni ile kapalı durumda olan mescidin tedbiren şu anda kapalı olduğunu gerekli önlemler alındıktan sonra ise yeniden açılacağını belirtti.

  Kartal Belediye Başkanı Yüksel: "Tüylerim Diken Diken Oldu!"
  05 Ekim 2020 - 17:11 - Güncelleme: 05 Ekim 2020 - 23:09

  “Çok Tehlikeli Sözler”

  Başkan Yüksel; “AK Partili Meclis Üyeleri Nizamettin Altuntaş ve Arzu Şimşek Öğüt’ün iyi niyetle yaptıkları eleştirilerin bir kısmı çok tehlikeli.  Yani mescit kapatılması, baş örtülü arkadaşlarımıza farklı şekilde davranılması gibi söylemler gerçekten çok tehlikeli.  Benim tüylerim diken diken oldu” dedi.

  “Can Sağlığı Tartışılacak Bir Konu Değildir!”

   

  Başkan Yüksel: “Bir diğer eleştiri de Covid-19’lu olan bir personelin işe devam etmesi iddiasıdır. Böyle bir şeyin imkanı yok.  Bunun olması demek bütün belediyenin Covid-19’lu olması anlamına gelir.   Yani bunu hangi insan kabul edebilir?  Hangi yönetici bunu açıklayabilir? Dolayısı ile üzülerek ifade ediyorum ki size gelen bilgi yanlıştır.  Covid-19’lu vakaları takip edebilmek adına HES uygulamasına geçildi.  Covid-19 olan arkadaşları evlerine yolluyoruz.  İlçe sağlık müdürlüğü ile bunları paylaşıyoruz.  Bu hayat arkadaşlar.  Can sağlığı. Bu konu tartışmaya açık bir konu olamaz. Covid olan arkadaşlarımız ile temas eden arkadaşlarımızı da tespit edip ilçe sağlık müdürlüğü ile paylaşıyoruz.  Bir de  o alanı, o müdürlüğü en az üç gün beş gün boşaltıyoruz.  Geçtiğimiz günlerde kreş öğretmenimiz Covid-19 vakası ile karşı karşıya kaldı. Kreşimizi kapattık. On gün açamayacağız.  Bugün öğrendiğimiz bilgi ile mescidimizi kullanan iki arkadaşımız Covid-19 olmuştur.  Geçici bir süre önlem alabilmek için elbette ki mescidimizi arkadaşlarımız kapatmış. İlaçlama yapılmıştır.  Gerekli önlemler de alındıktan sonra tabi ki mescit kullanıma açılacaktır.  Bırakın mescidi Kartal’ın bütün camilerinde, cem evlerinde, kiliselerinde kısacası ibadethanelerinde yürüttüğümüz hassas bir süreç var. İşte bu neden ile söylüyorum. Eleştirileriniz çok tehlikeli. Mutlaka teyit edilmesi gereken bilgilerdir bunlar”

  YORUMLAR

  • 0 Yorum