Kartal Belediye Meclisi Toplandı

  Kartal Belediye Meclisi Eylül Ayı birinci oturumu yapıldı. Meclisi Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel yönetti.

  Kartal Belediye Meclisi Toplandı
  08 Eylül 2020 - 00:40

  Başkan Yüksel şöyle konuştu: “Kartal belediye meclisi 8. Dönem 2. Toplantı yılı eylül ayı birleşimi için toplanmış bulunuyoruz.

  Pandemi sürecinde kısıtlama kurallarını dikkat ederek Kartalımızın tüm mahallelerinde Cumhuriyetimizin kuruluş sürecindeki en önemli zaferlerden biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramını Kartallı komşularımızla pandemi koşullarına dikkat ederek doyasıya yaşamaya çalıştık. Ben bu anlamda bütün Kartallı komşularımıza, bu coşkuya ortak olan herkese meclisimiz adına teşekkür ediyorum.

  Yine 1 eylül Dünya Barış Günü’ne değinmeden geçemeyeceğim. Mustafa Kemal Atatürk’ün  dediği gibi Yurtta Sulh Cihanda Sulh. Bu cümle bu kelime hala anlamını koruyorsa dünyada barışa bu kadar hasret olduğumuz süreci yaşıyorsak bu cümleleri dikkate almamız gerektiğini düşünüyorum . Yine Türk milletinin vatanıyla bir bütün olduğunu manda ve himayenin reddedildiği ve cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı milli mücadelemizin mihenk taşı Sivas Kongresinin101. Yılını kutladık. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, şehit ve gazilerimize rahmetle ve minnetle anıyorum. Bize bıraktıkları bu vatan mirası için.

  “Kartal Belediye Kreşleri Eğitime Başladı”

  Bu hafta içi miniklerimiz eğitime başladı. En azından Kartal Belediyesi’nin Kreşlerindeki minikler başladı. Tabi yine pandemi koşullarına uygun bir şekilde hareket etmeye özen gösteriyoruz. Sağlık bakanlığının tarif ettiği koşulları uygulamaya çalışıyoruz . Öğrenci mevcudu az olduğu için bunu yönetmek biraz daha kolay. Ama yine şartlar ağırlaştığında MEB ve Sağlık Bakanlığı direktifleriyle bu süreci gelen telkinlere göre yöneteceğiz. En azından o çocuklarımızın şimdilik eğitim yıllarının iyi geçmesini diliyorum. Bu anlamda çalışan öğretmen arkadaşlarımıza çocuklarımıza velilerimize iyi bir yıl diliyorum. Evet sevgili meclis üyelerimiz yine salgınla Mart ayından beri mücadele ettiğimiz süreçte ciddi fedakarlıklarla çalışan belediye personelimize ve bütün kamu kurumlarındaki Kaymakamlık, Emniyet Müdürlüğü ve sağlık çalışanlarımızı yine zorlu süreç bekliyor. Hepiniz gündemi yakından takip  ediyorsunuz. Hepiniz çevrenizde ailenizde yaşayan insanlardan duyuyorsunuz. Pandemi koşullarının daha da ağırlaştığı ya da yine Mart ayındaki gibi ciddiyetle mücadele etmemiz gerektiğiyle ilgili bütün uyarılar bütün telkinler yapılıyor. Bununla ilgili bazı söylemler, eylemler ters düşse de biz kendi işimize bakıp kendi kapımızın önüyle ilgili atılacak adımları hızlandırmaya gayret gösteriyoruz . Bu noktada meclisimizin de sorumluluğu var. Ben eminim ki her biriniz yine bu süreçle alakalı aktif sürecin iyileşmesi için bizlere yardımcı olacaksınız. Mart ve Haziran sürecini hatırlayın. Bu lokomotifi Kartal’a hizmet edebilmenin ve pandemi koşullarında hizmeti devam ettirebilmenin zorluklarını hep birlikte yaşadık. İnşallah söylenenin aksine inşallah bu süreç daha da büyümez. İyi bir dönem başlar. Fakat hem örnekler, hem bulgular, hem sayılar biraz daha ağırlaşacağı yönünde. Hepimize şimdiden sağlık diliyorum fakat önlem almaya başta biz olmak üzerine hepinizi davet ediyorum. Tabi salgın koşulları bir anlamda devam ediyor fakat hayat ve hizmette devam ediyor. Kartal’da yapmak istediğimiz işler ve hizmetlerle ilgili belli aşama kaydettik. Hem yaptıklarımız hem de yapacaklarımız ile ilgili belki önümüzdeki süreçlerde sizlere de bir sunum halinde bunları ileteceğiz”
   
   

  YORUMLAR

  • 0 Yorum