Kartal Kaymakamlığı'ndan Açıklama: "7 Gün Boyunca Yasak!"

Kadıköy'deki Boğaziçi eylemleri nedeni ile Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı önündeyapılacak dayanışma açıklaması öncesi Kartal Kaymakamlığı'ndan yasak geldi.

Kartal Kaymakamlığı'ndan Açıklama: "7 Gün Boyunca Yasak!"
08 Şubat 2021 - 11:41 - Güncelleme: 08 Şubat 2021 - 14:16
Boğaziçi eylemleri nedeni ile Kartal Anadolu Adliyesi önünde yapılacak olan dayanışşma açıklaması öncesi Kartal Kaymakamlığı'ndan 7 gün boyunca gösteri, yürüyüş ve her türlü toplantı yasaklanmıştır" açıklaması geldi.

Kaymakmlıktan yapılan açıklama şöyle;

Bazı sivil toplum kuruluşları ve toplulukların sosyal medya hesapları üzerinden; 08.02.2021 Pazartesi günü ilçemizde bulunan İstanbul Anadolu Adalet Sarayı önünde toplanma çağrıları yaptıkları anlaşılmıştır.

İlçemizde yapılmak istenilen toplanmaların; huzur ve güvenliğin, kamu düzeninin, başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması, suç işlenmesinin, müessif ve provokatif olayların önlenmesi, toplumun salgından korunması ve salgının yayılımının engellenmesi çalışmalarına olumsuz tesir edebileceği değerlendirilerek 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nun 17. Maddesi ve 5442 sayılı il İdaresi Kanunu'nun 32/Ç Maddesine istinaden; Kaymakamlığımızca açık ve kapalı tüm alanlarda 08.02.2021 gününden itibaren yedi (7) gün süreyle her türlü toplantı, gösteri ve yürüyüş yasaklanmıştır.”

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum