Kent34 sizlerle zirveye yürüyor

KENT34 12. yılına girdi. Bu sürede hep ayakta kalan, zaman zaman sıkıntılı süreçler atlatsa da habercilikten ve gazeteciliğin temel ilkelerinden taviz vermeyerek hedefine adım adım koşan haber sitemiz Alexa.com Türkiye sıralamasında yerel haber sitelerinin tamamını açık ara geride bırakarak ilk 4000 sıralamasına girdi.

Kent34 sizlerle zirveye yürüyor

KENT34 12. yılına girdi. Bu sürede hep ayakta kalan, zaman zaman sıkıntılı süreçler atlatsa da habercilikten ve gazeteciliğin temel ilkelerinden taviz vermeyerek hedefine adım adım koşan haber sitemiz Alexa.com Türkiye sıralamasında yerel haber sitelerinin tamamını açık ara geride bırakarak ilk 4000 sıralamasına girdi.

Kent34 sizlerle zirveye yürüyor
16 Ocak 2020 - 01:16

Ne önemi var? Neden 1. değil de 4000 küsurlarda diyebilirsiniz. Ancak bunu şöyle ifade etmemiz gerekir. Alexa sıralamasında günde 10-15 sıra bile yükselmek büyük olayken, özellikle son 40 günde adeta sıçrama yapan kent34haber.com zaten önde olduğu diğer sitelere binlerce sıra fark atarak gücünü ve okunurluğunu da tescil ettirdi.

Buradan sitemizin Alexa sıralamasını kontrol edebilir. Üst kısımdaki alana aşina olduğunuz bir internet sitesi adresini yazarak onların da durumunu sorgulayabilirsiniz.Google Analytics verileri doğru işin takdirini kanıtlıyor
Yeni yıl ile birlikte yenilenen algoritması ile dünyanın en önemli analitik ölçüm aracı Google Analiytcs verileri ile Kent34haber.com'un bu göz alıcı yükselişinin mimarı okurlarımızın tanıtımını yapmak istedik. Nasıl oluyor da bir ilçeden doğan haber sitesi okurlarının bu derece ilgisini kazanıyor? Yükselişinin ardındaki sır nedir? Bu soruları bizi uzun süredir takip eden okurlarımız tabii ki bilirler ama bizi biz yapan okurlarımız nereden gelir, kimlerdir, neyi sever, ne yer ne içerler? İşte bu haberimizin konusu da bunlar...

Ayda 1 milyon okura koşuyoruz!
Sitemizi son 15 günde ziyaret eden 544.058 okurumuzun nerede ise yarısı direkt olarak kent34haber.com adresimizi tıklayarak gelmiş. Günde ortalama 33.000 kişinin ziyaret ettiği sitemizde, kullanıcı sadakatimiz yüzde 49,67 ile yerel bir yayın için nerede ise zirvede görünüyor. Kalanların büyük çoğunluğu ise sosyal medya, google ve bizi tavsiye eden bağlantılardan gelmiş ki bu bile temiz trafik olarak KENT34'ü değerli kılan farklı bir etken olarak orta yerde duruyor.

Ulusal haberlerde DHA ile çalışan KENT34, özel haberleri ile de çok dikkat çekiyor. Yerel habercilikte artık rakipsiz olduğunu tüm bölgesinde ispatlayan haber sitemiz nerede ise kendisi ile yarışıyor. Bu da aldığı ziyaretler ile gün gibi ortaya çıkıyor.


Kadın - Erkek eşitliği var!
Sitemize yapılan ziyaretlerin  yüzde 54,15'i erkek, yüzde 45,85'i ise kadınlardan oluşuyor. Yani haberlerimiz erkekler kadar kadınları da çekiyor ve takip etmelerini sağlıyor. Kadınların en meraklı olduğu kategori sağlık haberleri olurken, erkeklerin tercihi ise tabii ki yerel siyaset oluyor.


Türkiye KENT34 okuyor!
Gelen ziyaretçilerin yüzde 97,49'unu Türkiye'den alan sitemiz, tabii ki en çok okuru İstanbul'dan almakta... 

Tüm girişlerin yüzde 67'sinin geldiği İstanbul'u, Ankara, İzmir, Kayseri, Erzincan, Gümüşhane, Bayburt, Sivas, Samsun, Tunceli, Elazığ, Erzurum, Bursa, Adana, Malatya, Gaziantep, Ordu, Mersin, Antalya ve Konya izliyor.

Gururla söyleyelim ki ülkemizin 81 ilinden hergün ziyaretçileri olan bir haber sitesi olmanın da haklı mutluluğunu yaşıyoruz.


Gençlerin ilk tercihi olduk!
Yaş kategorilerine bakınca, KENT34 takipçilerinin görece genç kullanıcılardan oluştuğunu söylemeliyiz.

Yüzde 27,50 okurumuz 18-24 yaş, yüzde 33,50 okurumuz 25-34 yaş, yüzde 15,50 okurumuz 35-44 yaş, yüzde 12,50 okurumuz 45-55 yaş, yüzde 5,50 okurumuz 55-64 yaş, yüzde 5,50 okurumuz ise 65 yaş ve üstü gruplardan oluşuyor.

Yani okurlarımızın yüzde 61'i 18-34 yaş arasında...

Sportmen, elektronik meraklısı, yer, içer, gezer bizim okurumuz!
İlgi alanları da hayli değişik bu okuyucu kitlemizin...

Yüzde 8,54 Spor, yüzde 3,94 bilgisayar ve elektronik eşyalar, yüzde 2,96'sı yemek, yüzde 2,25'i ise gezmek, tarhi yerlere gitmek gibi farklı konulara ilgi duyuyor.

Yüzdelik dilimler küçülürken ilgi alanı sayısı hayli artıyor.

Teşekkür ederiz
Bizlere bu gücü veren ve her gün sitemizi ziyaret ederek ödüllendiren okurlarımıza KENT34 ailesi olarak teşekkürü borç biliriz. Her ziyarette sayfalarımızda ortalama olarak 22 dakikadan fazla kalan, en az 12 farklı haber ve yazımızı okuyan okurlarımız için çalışacağız. Bitmeyen enerjimiz ile daha iyi habercilik, daha doğru kaynaklar ve daha güçlü bir toplum için mücadelemizi azimle sürdüreceğiz.