Kılıçdaroğlu, Kurultay Konuşmasını Yapıyor

  CHP'nin 37. Olağan Kurultay'ı başladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaorğlu kurultayın açılışını yaparken, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu divan başkanlığına seçildi. Kılıçdaroğlu şu sıralarda kurultay konuşmasını gerçekleştiriyor.

  Kılıçdaroğlu, Kurultay Konuşmasını Yapıyor
  25 Temmuz 2020 - 11:58 - Güncelleme: 25 Temmuz 2020 - 13:15

  CHP'nin 37. Olağan Kurultayı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun açılış konuşması ile başladı.

  Açılış konuşmasında, "Bu kurultayda birlikte olmaktan ve önemli kararlar almaktan büyük mutluluk duyuyorum." diyen Kılıçdaroğlu, partilileri saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nı okumaya davet etti.

  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, oy çokluğu ile kurultayın divan başkanlığına seçildi.

  Kurultay konuşmasını yapan Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde;

  İş insanlarımız, engellilerimiz, taşeron işçilerimiz, kuryelerimiz, güvenlik güçlerimiz, tüm sağlık çalışanları hepinize en içten selamlarımı iletiyorum. Bütyün vatandaşlarımız kucaklıyor, hepinizin sorunlarını çözeceğimi açıkça ilan ediyorum. Bu kurultay, TBMM’nin açılışının 100. Yılında yapılan bir kurultaydrı. Bu kurultay, bizi Türkiye’1ni,n 100. Yılına taşıyacak bir kurultaydır. Bu iktidar kurultayının 10 binlerin katılımıyla yapılasını çok istedim ama korona nedeniyle böyle yapmak zorunda kaldık. Milyonların gözü ve kulağı bu kurultaydır. Sadece Türkiye değil, Orda Doğu, Afrika, Uzak Asya ve Amerika’nın gözü de bu kurultayda. Çünkü bu kurultayda Türkiye’nin çıkış yolunu anlatacağız. Nasıl Atatürk, Kurtuluş Savaşı’nda diğer mazlum ülkelere örnek olduysa bizim de aynı şeklde hareket etmemiz gerekiyor. Bu kurultay, alçak gönüllü bir uygarlığı inşa edeceğimiz bir kurultaydır. Bu kurultay, adaletsizliği, liyakatsizliği, kayırmacılığı ve umutsuzluğu nasıl yeneceğimizi açıklayacağımız kurultaydır.

  YORUMLAR

  • 0 Yorum