Maltepe Belediyesi için Teknik Takip iddiası

  KENT34 - ÖZEL HABER / Maltepe Belediyesi’nde dün gece yapılan görevden almalar kamuoyunda ilgi ile karşılandı. Her belediyede yaşanabilecek bu tip görev değişimlerinin, son günlerde ayyuka çıkan “Üst yönetim teknik takipte” iddiaları sonrası yapılması ise kafaları karıştırdı.

  Maltepe Belediyesi için Teknik Takip iddiası
  06 Ağustos 2020 - 14:01 - Güncelleme: 06 Ağustos 2020 - 14:10

  Çarşamba günü akşam saatlerinde Başkan Ali Kılıç’ın talimatı ile görevinden alınan Belediye Başkan Yardımcıları Haydar Battal ve Levent Polat’ın ardından diğer başkan yardımcıları hakkında da kulislerde “alındı-alınacak” sözleri dolaşıyor.

  İddia – 1: Haydar Battal teknik takipteydi!
  İddialara göre Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Battal uzun süredir teknik takip ile izleniyordu. Yine iddia sahiplerine göre bu takip sonucunda İçişleri Bakanlığı tarafından bilgilendirilen Belediye Başkanı Ali Kılıç, Haydar Battal hakkında bu tasarrufa gitme kararı aldı. Ancak bu konuda içişleri kaynaklarımızdan herhangi bir bilgi alamadığımızı da ekleyelim. Konu Kaymakamlık ya da Haydar Battal tarafından yapılacak açıklama ile netleşecek.

  İddia – 2: Levent Polat istifa etmişti!
  Diğer taraftan Belediye Meclis Üyelerinden Besim Ünsaldı ile bir tartışma yaşadığı ve Başkan Ali Kılıç’ın bu olay sonrası kendisinin ardında durmamasını iddia eden Levent Polat’ın ise görevden alınmadan kendisinin tüm görevlerinden istifa ettiği de iddialar arasında… Ancak konu belediye kaynakları tarafından kamuoyuna görevden alındı şekilde yansıtıldı.

  Öte yandan yine Belediye Başkan Yardımcılarından Fatma Gökkaya’nın da belediyedeki makam odasını boşaltarak izne çıktığı öğrenildi. Gökkaya hakkında herhangi bir tasarruf olup olmadığı ise 40 günlük senelik izni sonrasında belli olacak.
   

  YORUMLAR

  • 0 Yorum