Memleket Partisi Kartal İlçe Başkanı belli oldu

Örgütlenme çalışmalarını sürdüren Memleket Partisi'nin Kartal İlçe Başkanlığı görevine tecrübeli siyasetçi Orhan Nurman getirildi.

Memleket Partisi Kartal İlçe Başkanı belli oldu
08 Haziran 2021 - 14:07 - Güncelleme: 08 Haziran 2021 - 14:27

Muharrem İnce liderliğinde hareket olarak başladıktan sonra Türkiye Sİyasetinde sol yelpazede farklı bir açılım yapma iddiası ile kurulan Memleket Partisi'nin Kartal İlçe Başkanı belli oldu.

Daha önce Fikret Poyrazoğlu'na verilen görev, kendisinin görevden affını istemesi üzerine, Kartal'ın tecrübeli siyasetçisi Orhan Nurman'a tevdi edildi.

Nurman, daha önce siyasetin yanı sıra Kızılay Kartal Şube Başkanı olarak da ilçede sevilen bir isim olarak öne çıkıyor.

Marmara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi mezunu olan Orhan Nurman, Elazığlı bir ailenin çocuğu olarak 1958 yılında doğdu. 1969 yılından bu yana Kartal'da ikamet ediyor. 

Kzıılay ve Türk Hava Kurumu'nda geçmişte şube müdürü ve başkan olarak görev yapan Orhan Nurman sosyal demokrat bir kişilik olarak öne çıkıyor. Daha önce de siyasette aktif görev alan Nurman, gazetemize yaptığı kısa açıklamada "Partinin Kartal İlçe Başkanı olarak görevlendirildim. Üzerime düşen sorumluluğun bilincindeyim. Kısa zamanda Kartal'a yakışan, partimize yakışan bir kadro ile kamuoyunun önüne çıkacağız" dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum