MHRS Kilitlendi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın SGK kaydı olan herkes aşı olabilecek açıklamasının ardından hastanelerde kuyruk oluştu, MHRS ve E- Nabız sistemlerine giriş imkansız hale geldi.

MHRS Kilitlendi!
15 Haziran 2021 - 13:02 - Güncelleme: 15 Haziran 2021 - 14:05
Covid-19 ile mücadelenin en önemli adımı kabul edilen aşı için önemli bir adım atıldı. SGK kaydı olan herkesin aşılanacağı açıklandı ve aşılamada rekor sayılara ulaşıldı.

Bakan Koca sosyal medya hesabından;

"İŞÇİ VE MEMURLARIN TAMAMI için yarın yeni bir gün başlıyor. SGK kayıtlı tüm çalışanlar… YARIN İLK İŞİMİZ aşı randevusu almak olsun!" açıklaması yapmıştı. 

Sistem Çöktü! 

Koca'nın açıklmasının ardından hastanelerde aşı kuyruğu oluşurken, aşı randevusu almak için MHRS ve E- Nabız sistemlerine giriş yapılamıyor.  Yoğunluk nedeni ile sistemler kitlenirken, başka bir hastalık nedeni ile randevu almak isteyen vatandaşlar ise mağduriyet yaşıyor. 

Normalleşme İçin Aşılama Şart

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsünü toplumsal anlamda daha kolay atlatmak ve salgının etkisini azaltmak amacı ile aşılama büyük önem taşıyor. Bakan Koca, tüm toplumda aşılanan vatandaş sayısının artması ile kısıtlamaların azaltılması arasında doğru orantı olduğunu belirtti. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından az önce yaptığı paylaşım ile 35 milyon doz aşıya ulaşıldığını da kaydetti.  

An itibariyle 35 Milyon doz aşıya ulaştık. 35 Milyonuncu doz aşı az önce Çanakkale Bayramiç’te yapıldı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum