Süper Lig'in Başlama Tarihi Belli Oldu!

Corona virüs salgını nedeniyle uzun süredir belirsizliğini koruyan futbolun geleceğine yönelik kararı TFF Başkanı Özdemir açıkladı.

Süper Lig'in Başlama Tarihi Belli Oldu!
06 Mayıs 2020 - 16:11

TFF Başkanı Nihat Özdemir'le görüşen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, liglerin devamı konusundaki kararın federasyonun kendi iradesiyle alınacağını söyledi. TFF Yönetim Kurulu bugün saat 10.00'da toplanmıştı.

Toplantının ardından konuşan Nihat Özdemir, ''Şimdilik olmak kaydı ile altını çizerek söylüyorum. Ertelenen Süper Ligi, 1. Lig kısaca bütün ligler 12-13-14 Haziran haftasında başlatma kararı aldık. Maçların nasıl oynanacağına yönelik kararları da Koronavirüs Bilim Kurulu karar verecek. Liglerimizi Temmuz'da tamamlayacağız. Kupaları sahada vereceğiz. Ağustos'ta da Şampiyonlar Ligi finaline ev sahipliği yapacağız' dedi. 

Tüm istişarelerimizi yapıp Sağlık Bakanı ve Bilim Kurulu maçların nasıl oynanacağına dair karar çerçevesinde liglerimizi başlatacağız. Devletin tüm kurullarının desteğiyle sezonu başlatmayı hedefliyoruz. Antrenmanlara başlayan kulüplerimizin bu zaman zarfında hazır olacağına inanıyoruz. İnşallah liglerimizi Temmuz ayı sonunda tamamlayacağız. İnşallah Ağustos ayında Şampiyonlar Ligi finaline ev sahipliği yaparak sezonu taçlandıracağız. Hiçbir virüse meydanı bırakmayarak yolumuza devam edeceğiz.

Kulüpler Birliği ve alt ligleri de içeren vakıflarla da görüşmelerimizi sürdüreceğiz. Bilim Kurulu ve Sağlık Kurulu ile görüşüp nasıl önlemler alınacağını görüşüp ligleri başlatacağız. Evet Ankaragücü'nde corona virüsüne rastlanmıştır. Kendi başımıza karar alarak yola devam etmek istemiyoruz. Biz Bakanlığın vereceği önerilerle başlayacak. Futbolun nasıl oynanacağına dair bilgileri bülten halinde paylaşacağız kamuoyu ve kulüplerle. Kendi planlarımız var. Ancak Sağlık Bakanı ve Bilim Kurulu'nun raporu ana yol. Onların
çizeceği yolla bu ortaya çıkacak.Bir oyuncu da corona virüs çıkarsa ligi yeniden durdurma planımız yok.

Ancak Sağlık Bakanı ve Bilim Kurulu'nun bize ulaşacağı rapor doğrultusunda, futbola dönüş protokolü yayınladıysak, bütün kulüpler bu protokole uygun hareket ederlerse hiçbir sporcumuz ve futbol adamımız bu virüse kapılmayacaktır.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum