Türkiye'den Kritik 'Akdeniz' Hamlesi!

Donanmanın Doğu Akdeniz'deki faaliyetleri koronavirüse rağmen devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığı, Akdeniz Kalkanı Harekatı'nın uluslararası tatbikata dönüştüğünü 23 Nisan'da ilan etmişti. İlk katılımcı Pakistan ve Ürdün oldu. Sırada Azerbaycan, Cezayir, Gürcistan, Libya, Lübnan ve Tunus var.

Türkiye'den Kritik 'Akdeniz' Hamlesi!
27 Nisan 2020 - 12:10

2006’dan bu yana milli imkanlarla icra edilen Akdeniz Kalkanı Harekatı’nın diğer katılımcılarının Arnavutluk, Azerbaycan, Cezayir, Gürcistan, Libya, Lübnan, ve Tunus olması bekleniyor. Söz konusu ülkelerle çalışmalar kararlılıkla devam ediyor.

YENİ ÜLKELER KATILACAK

Akdeniz Kalkanı Harekatı’na diğer yabancı deniz kuvvetleri bağlısı personel ve gemilerin de katılımına yönelik çalışmalar kararlılıkla devam ediyor. Pakistan ve Ürdün’den sonra Arnavutluk, Azerbaycan, Cezayir, Gürcistan, Libya, Lübnan ve Tunus’un da harekatın uluslararası katılımcıları arasına girmeleri bekleniyor. Bu ülkelerle, yoğun çalışmalar yürütülüyor. Konunun, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın, geçtiğimiz salı günü Tunus Savunma Bakanı Imed Hazgui ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde de gündeme geldiği belirtildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum