Yalı Mahallesi'nde Altyapı Sorununa Erken Teşhis

  Kartal Belediyesi ve İSKİ (İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi)’nin ortak çalışması ile Kartal Yalı Mahallesi, Tepe Sokak ve Mineral Sokak’ta tespit edilen altyapı sorunları çözülerek her iki sokağın da asfaltlama çalışması bitirildi. Çalışmalar sonucu daha önce birbirine karışan atık su ve yağmur suyu kanalları ayrıldı.

  Yalı Mahallesi'nde Altyapı Sorununa Erken Teşhis
  07 Eylül 2020 - 11:43

  Görünürde bir sorun olmamasına rağmen İSKİ tarafından mahallelerdeki altyapıların rutin kameralı kontrolleri sırasında kanalların bazı yerlerinde kırık veya çatlak olduğu, yağmur suyu ile atık suyunun bazı yerlerde birbirlerine karıştığı tespit edildi.

  Olası bir yoğun yağışta çökme ve taşmalara neden olabilecek bu durumun bildirildiği Kartal Belediyesi ise konu ile alakalı mahalle muhtarını bilgilendirdi. Daha önce Kartal Belediyesi’nin set ve park aydınlatma taleplerini gerçekleştirdiği bölgede çalışmalara başlayan İSKİ; Tepe Sokak’ta 200 metre atık su, 300 metre uzunluğunda da yağmur suyu kanalları ayrı ayrı inşa edildi.

  Kartal Belediyesi koordinasyonu ile süren çalışmalar sonucunda Hacı Ahmet Camii’nin de üzerinde yer aldığı Mineral Sokak’ta da 100 metre uzunluğunda yeni bir yağmur suyu kanalı inşa edildi. Şehit Gökhan Yavuz Caddesi bağlantılı sokaklardaki kanalların inşa çalışmasında sona gelindi ve önceki gün her iki sokak da tamamen asfaltlandı. Erken fark edilmesi ve müdahale edilmesiyle bölgede olası bir taşkın ve çökmenin önlendiği çalışmalar bitirilerek her iki sokağın da altyapı sorunu tamamen çözüldü. 

  YORUMLAR

  • 0 Yorum