• Reklam

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün Yüzde 51'i Satılıyor

IC İçtaş, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile Kuzey Çevre Otoyolu’nun yüzde 51’ini Çinlilere satıyor. Satışta imza aşamasına gelindiği öğrenildi.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün Yüzde 51'i Satılıyor
12 Nisan 2021 - 15:45

Habertürk’te yer alan habere göre, IC İçtaş ile Çinlilerin, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile Kuzey Çevre Otoyolu’nun yüzde 51’inin satışı için imza aşamasına geldiği ifade ediliyor.

Satış ilk kez 2019 yılının son çeyreğinde gündeme geldi. China Merchants Expressway, CMU, Zheijiang Expressway, Jiangsu Expressway, Sichuan Expressway ve Anhui Expressway’nin oluşturdukları fonun, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu’nun yüzde 51’ini 688.5 milyon dolara alacakları bilgisi kamuoyu ile paylaşılmıştı.

Çinliler ile yürütülen görüşme trafiği, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını nedeniyle deyim yerindeyse durma noktasına geldi. 2020 yılının ilk yarısında etkin görüşme yapılamadı. Satışa ilişkin görüşmeler yarım kaldı; takvim uzadı.

Görüşmeler, küresel ölçekte atılan “normalleşme” adımlarıyla birlikte yeniden hızlandı. Kaynaklar, satışın kısa süre içerisinde tamamlanma olasılığının yüksek olduğunu belirtti.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum