40 Yıllık Düş Gerçek Oluyor

Kartal’ın üç mahallesine hizmet verecek olan kültür merkezinin çalışmalarını Başkan Yüksel yerinde inceledi. Yalı, Topselvi ve Yunus Mahallelerine hizmet verecek yedi katlı kültür merkezinin 2022 yılı sonlarında bitmesi hedefleniyor.

12 Temmuz 2021 - 15:41 - Güncelleme: 12 Temmuz 2021 - 16:13

Haber: Yaprak Kaplan

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in seçim vaatleri arasında olan Yalı Yunus ve Topselvi Kültür Merkezi projesi için ilk kazma 25 Kasım 2020 yılında vuruldu.  2021 yılında ise 200’e yakın fore kazıklı alt yapı tamamlandı. Başkan Yüksel, projenin yapım aşamalarını basın mensupları ile paylaştı.

Başkan Yüksel: “Yalı, Yunus ve Topselvi Mahallerinde Belediyemiz Her Alanda Kendini Hissettirecek”

 

Başkan Yüksel: “Bugün temel seviyesindeki beton dökümünü gerçekleştireceğiz. Bundan sonraki aşamada da arkadaşlarıma talimatım, bu yıl içerisinde kaba inşaatın olabildiğince bitmesi ve kendini göstermesi. 2022 yılının son günlerine doğru ise binanın tamamlanmasını hedefliyoruz. Yalı, Yunus ve Topselvi Mahallelerinin kültür sanat faaliyetlerinin, taziye evinin hazırlanması, çocuklarımız ve gençlerimiz için ise eğitim alacakları, Kartal Akademi’nin olacağı, kurslarımızın olacağı ve daha birçok projenin yapılacağı kültür merkezimizin yapımı devam ediyor. Bunların dışında da belediyemizin ödeme noktaları ve diğer iletişim hizmetleri de olacak. Yani belediye; Yalı, Yunus ve Topselvi Mahallelerinde her alanda kendisini hissettirecek.  Çocuklarımıza, gençlerimize kadınlarımıza ve yaşlılarımıza güzel bir merkez kazandıracağız” dedi.
 

7 Katlı Kültür Merkezi

Yalı Mahallesi Konfor Sokak'ta 7 katlı olarak inşa edilecek Yalı, Yunus ve Topselvi Mahallesini kapsayan kültür merkezinde; çok amaçlı salonlar, içinde mutfağı bulunan taziye evi, toplantı salonları, kütüphane, idare odaları, 11 adet atölye sınıfı, Kartal Akademisi için 11 adet derslik ve çatı katında açık teras olacak.


YORUMLAR

  • 0 Yorum