AK Parti Kartal'da sürpriz gelişme

KENT34 - ÖZEL HABER / Geçtiğimiz hafta sonu ismi Kartal İlçe Başkan Adayı olarak açıklanan Abubekir Taşyürek'e sürpriz bir rakip mi çıkıyor? AK Parti kulislerine göre ilçe teşkilatı, Taşyürek'in karşısındaki bir başka isme destek vermeye hazırlanıyor.

AK Parti Kartal'da sürpriz gelişme
28 Kasım 2020 - 08:16 - Güncelleme: 28 Kasım 2020 - 08:59

AK Parti Kartal İlçe Teşkilatı'nda sular durulmuyor.
.
Görev süresinin dolmasına 1 ay kala artık ilçe başkanı olarak siyasete devam etmek istemediğini İl Yönetimi ile paylaşan ve sonrasında da isteği kabul gören Gürkan Akyol'un ardından "Yeni başkan kim olacak?" sorusu hayli tartışma yaratmıştı.
.
Adaylık süreci henüz başlamışken "Genel Merkez" tarafından teşkilatı toparlamak üzere gönderildiği iddia edilen Abubekir Taşyürek, "Aday benim" dedi ve İl Başkanlığı da onun ismini açıkladı.
.
Zafer Gümüş, Taşyürek'e karşı aday!
Ancak parti kulislerinden edindiğimiz izlenimlere göre Taşyürek'in adaylaşmasından rahatsızlık duyan ve çare arayışında olan önemli sayıda delegenin desteği ile kongrede Zafer Gümüş'ün da İlçe Başkan Adayı olarak sahneye çıkacağı iddia edildi.
.
Perakende sektöründe ciddi başarılar elde eden 46 yaşındaki İş İnsanı Zafer Gümüş, AK Parti'de kuruluşundan bu yana görev yapan bir isim olarak biliniyor. Geçmişte Refah Partisi'nde de görev yapan Gümüş, AK Parti'nin kurulduğu 2002 yılından bu yana Mahalle Başkanı, İlçe yöneticisi ve İlçe Başkan Yardımcısı olarak çeşitli görevlerde bulundu.
.
Seçimlerde de uyarmıştı! Haklı çıktı!
Son seçimlerde yapılan meclis üyesi listesine eleştirileri ile öne çıkan ve "Bu aday ve liste ile fark yeriz" diyen, seçimlerdeki 15.000 oy fark sonrası eleştirilerinde de haklı çıkan Zafer Gümüş'ün, AK Parti Kartal İlçe Başkanlığı kongresinde salonda aday olarak yer alması bekleniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum