• Reklam

AYGAD İlklere İmza Atmaya Devam Ediyor

Anadolu Yazarlar ve Gazeteciler Derneği (AYGAD), Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları ile yapılan “Kültür ve Sanat Gazeteciliği Eğitim Projesi” yürütülen çalışmanın kitaplaştırılması ile taçlandırıldı.

AYGAD İlklere İmza Atmaya Devam Ediyor
21 Temmuz 2020 - 18:44 - Güncelleme: 21 Temmuz 2020 - 19:03

Anadolu Yazarlar ve Gazeteciler Derneği (AYGAD), Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da katkıları ile ülkemizin 22 ilinden gelen gazetecilerle birlikte İstanbul yerel basınını da katarak düzenlediği eğitim programı ile yine bir ilke imza attı. Ahmet Işıkdağ Başkanlığındaki dernek yönetimi, “Kültür Sanat Gazeteciliği Eğitimi Projesi” adı altında Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ile gazetecilere dolu dolu 4 gün geçirtti.

Türkiye’nin her bölgesinden ve özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu’dan toplam 22 basın mensubu ile İstanbul yerel basınından 47 kişi olmak üzere 69 gazeteci, Pendik’te 16-19 Haziran tarihlerinde yapılan günlük eğitim çalışmaları ile “Kültür - Sanat Gazeteciliği, Pandemide Kültür ve Sanat, Dijitalleşen Dünyada Kültür-Sanat Faaliyetleri ve Dijital Medyada Kültür Sanat haberciliği” konularında ders gördü.

Görülen dersler kitaplaştırıldı

Gazeteci-Yazar Vural Dağtekin’in kaleme aldığı kitapta programın başlangıç aşamasından bitimine neredeyse her detay yazıldı. Aynı zamanda AYGAD Başkan Yardımcısı olan Dağtekin, kitabın başına düştüğü notu ile çalışmanın amacını aslında iki cümle ile özetliyor:

“Gazetecinin işi iletişimdir. Birbiri ile sağlıklı iletişim kurmayı başaran gazeteciler, toplumu da birleştirirler.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum