CHP'de Genel Başkanlığa sürpriz isim

Genel Başkan Kemal Kılıçdaoğlu dışında 6 ismin daha aday olmasının beklendiği Cumhuriyet Halk Partisi Kurultayında kulislere bakılırsa bir son dakika sürprizi yaşanabilir. O 6 ismin yanında sürpriz isim de haberimizde...

CHP'de Genel Başkanlığa sürpriz isim
15 Haziran 2020 - 17:11 - Güncelleme: 15 Haziran 2020 - 17:35

CHP'de Kurultay'a doğru adım adım gidilirken, geçtiğimiz kongrede etkisiz kalmakla eleştirilen İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun parti üst yönetiminde kentin gücünü arttırmak ve daha etkin olmak için, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na PM için daha fazla isim önereceği iddia edildi.

Kaftancıoğlu'nun bu sebeple İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve bazı belediye başkanları ile görüştüğü ve desteklerini istediği de kulisten sızan bilgiler arasında bulunuyor.

CHP'de üst düzey görevler almış kaynaklarımıza göre Kaftancıoğlu'nun, isteklerinin olması adına Oğuz Kaan Salıcı kartını oynamaya da hazırlandığı, Kurultay delegelerini gerektiğinde bu yönde oy kullanmaları için hazırlayacağı da iddialar arasında...

10 Aralıkçılar Birliği mi?
Toprak-Kaftancıoğlu-Salıcı


Diğer taraftan her dönem Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında yer almasına kesin gözü ile bakılan Erdoğan Toprak'ın da geçmişte 10 Aralık hareketinde yer aldığı Kaftancıoğlu - Salıcı ikilisi ile birlikte denge kurmaya çalışacağı ve parti yönetiminde çoğunluğu ele almayı istedikleri de uzun süredir konuşuluyor.

İstenilen verilmezse Oğuz Kaan Salıcı adaylaşır!

Tüm bu gelişmeler ışığında Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul liderliğindeki bu gruba gereken PM ve MYK sözünü vermemesi halinde Oğuz Kaan Salıcı'nın adaylaşması da muhtemel senaryolar arasında yerini alıyor.

Mevcutta aday olması beklenen isimler
CHP'de adaylık yarışına gireceğini daha önce çeşitli vesileler ile dile getiren isimler ise şöyle:
Aytuğ Atıcı
Fikri Sağlar
Haluk Pekşen
İlhan Cihaner
Erdal Aksünger
Umut Oran

YORUMLAR

  • 0 Yorum