CHP'den Demirkan'a Suç Duyurusu!

İmam Mustafa Demirkan'ın Ayasofya Camisi'nde yaptığı dua sırasında ; Atatürk'e ve manevi şahsına hakaret ettiği nedeni ile CHP Kartal İlçe Başkanlığı suç duyurusunda bulundu.

CHP'den Demirkan'a Suç Duyurusu!
03 Haziran 2021 - 16:24
Ayasofya İmamı Mustafa Demirkan'a tepkiler çığ gibi büyüyor. Ayasofya Camisi'nde yaptığı konuşma da Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret ettiği gerekçesi ile CHP Kartal İlçe Başkanlığı bugün Anandolu Adliyesi'ne giderek suç duyurusunda bulundu. 

Kartal İlçe Başkanlığı; 

"Kurucu Genel Başkanımız, ebedi başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü hedef alarak lanet okuyan imam Mustafa Demirkan hakkında Kartal İlçe Başkanlığı olarak partililerimizle birlikte İstanbul Anadolu Adliyesi'ne suç duyurusunda bulunduk"

Açıklamasını yaptı. 


Demirkan'ın tepki çeken sözleri;

"Bu ve bu gibi mabetlerin mabet olarak kalması için inşa edilmiş. Öyle bir zaman geldi ki, bir asır gibi bir zaman içinde bu mabed-i şeriften Ezan-ı Muhammediye, namaz her şey yasak olarak müze haline çevrildi. Bunlardan daha zalim daha kafir kim olabilir. Yarabbi bu zihniyetin bir daha bu ümmetin başına gelmesini mukadder buyurma" sözleriyle Mustafa Kemal Atatürk’e ve manevi şahsiyetine hakaret ettiği belirtildi.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum