• Reklam

CHP'li Üye Yusuf Altay: "Yanlış Anlaşıldım"

Kartal Belediye Meclisi Nisan Ayı 3. Oturumu, Başkan Vekili Özlem Bulut başkanlığında bugün toplandı.

CHP'li Üye Yusuf Altay: "Yanlış Anlaşıldım"
09 Nisan 2021 - 17:42 - Güncelleme: 09 Nisan 2021 - 18:57
Faaliyet raporunun görüşüldüğü mecliste CHP’li Üye Yusuf Altay, şöyle konuştu, 

“Son olarak; pazartesi günü meclis toplantısına gelmedim. Benim prensiplerim var. Buradan giderken asla geri dönmeyi düşünmüyordum. Ancak meclis dağılırken yapılan fısıldaşmalar ile karşılaşınca anlık vermiş olduğum kararın yanlış yorumlandığını anladım.  Herkes iyi bilmeli ki; elini taşın altına koyanın eli mutlaka ezilir.  Dünyada en zor iş kişinin kendisi için bir şey istemesidir. Belediye başkanımızdan bir şey istedim; meclis başkan vekili olmayı, istemiştim.  Ancak başkanımız başka arkadaşlarımızı uygun gördü. Ona da hak veriyorum.  Kadına yönelik şiddetin bu kadar fazla olduğu bugünlerde başkanımız böyle olmasını tercihi yapmasını sonradan takdir etmiş bulunuyorum. Bu kararım başkalarını hiç ilgilendirmez. Şahsi kararımdır. Hayattan aldığım en büyük ders; olayları bir birine karıştırmamak oldu. 

En zor yarış bayrak yarışıdır. O nedenle bayrağı teslim alanlara başarılar dilerim. Gerek meclis üyeleri gerekse arkadaşlarım, siyasi ailem; beni bu girişimimden dolayı hain ilan etmedi. Fetöcü ilan etmedi.  Yalnız bırakmadılar beni. Gelen arkadaşlarımıza huzurunuzda teşekkür ederim. Belediyeyi belediye başkanı yönetir. Bu karara katılmadım diye; onun bunun yanında dolaşmam mümkün değildir.  Siyasi düşüncem ve terbiyem ile bağdaşmaz. 

Bu konuşmayı asla yapmayacaktım ama Çarşamba günü yapılan bir sataşmadan dolayı bunu yapmak zorunda kaldım. Oy kullanırken beyaz oy vereceğimi bildirip, hepinize saygılar sunuyorum” dedi. 


Altay’ın bu konuşması üzerine Meclis Başkan Vekili Özlem Bulut ise;

“Çok teşekkür ederiz başkanım. Sizin tecrübelerinizden, yaşanmışlıklarınızdan, anekdotlarınızdan biz daha çok faydalanacağız. Ve siz bizim başımızın tacısınız. Teşekkür ederiz” dedi.  


YORUMLAR

  • 0 Yorum