• Reklam

Efendi Argunşah ve yönetimi görevi devraldı

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı seçilen Efendi Argunşah ve yönetimi düzenlenen tören ile birlikte ilçe başkanlığı görevini devraldı.

Efendi Argunşah ve yönetimi görevi devraldı
15 Ocak 2020 - 20:24

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanlığı'nda düzenlenen devir teslim töreni ile birlikte Efendi Argunşah ve yeni yönetimi göreve başladı. 

Son kez ilçe başkanı olarak partililerine seslenen Muammer Çelebi, "Kongremizde kaybedenin olmadığı kazananın partiye hizmet etmesi amacıyla seçilen Sayın Efendi Argunşah ile birlikte bizde örgüt emekçileri olarak sonuna kadar yanında olacağız ve hizmetkarlığımız ile devam edeceğiz. 2 yıldır sizinle birlikteyim. Cumhuriyet Halk Partisi örgütüne, aileme hizmet ettim. Bu süreç içerisinde gerçekten gurur duydum. Sizler ile birlikte olmaktan ve sizin bana desteklerinizden dolayı gençlik kolları, kadın kolları ve yönetimim adına şükranlarımı sunuyorum. Bugünden sonra da ilçe başkanımızın emrinde olacağız" dedi.

Birlikte yola çıktık, birlikte başaracağız ve herkesi kucaklayacağım

Kürsüye davet edilen Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Efendi Argunşah, partililerine şunları söyledi: "Yapmış oldukları hizmetlerden dolayı ilçe başkanıma ve yönetimine teşekkür ediyorum. Tabi ki kongreler olacaktır. Burada birlikte yarıştığım ilçe başkan adayları da var. Özkan Özdemir'e, Ali Aluç'a buradaysa Mustafa Albayrak'a da teşekkür ediyorum. Bu arkadaşlarımız ile de birlikte yürüyeceğiz. Zor bir süreçten geçiyoruz. Sorumluluk almak önemli ama bu zor süreci birlikte atlatacağız. İnanıyorum bu kongre bizim iktidar kongremiz olacak. Burada hiç kimsenin endişesi olmasın. Birlikte olduğumuz sürece kimsenin endişesi olmasın. Ben Cumhuriyet Halk Partisi örgütüne inanıyorum, üyelerine inanıyorum, emekçilerine inanıyorum, gençlere, kadınlara inanıyorum biz bunu başaracağız diyorum. Çünkü biz bunu 31 Mart'ta 23 Haziran'da başardıysak bundan sonraki süreçte de başarırız. Birlikte yola çıktık, birlikte başaracağız ve herkesi kucaklayacağım. Hiç kimseyi dışarıda bırakmayacağız. Bununla ilgili kimsenin endişesi olmasın. Ben Efendi Argunşah olarak örgütün hakkını, hukukunu sağlayacağım."

Argunşah'tan sonra kürsüye davet edilen Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, partililerine teşekkür ederek şunları söyledi:

"Ben böyle bir tablo olduğu için mutluluğumu ifade etmek için sunmak için kürsüye çıktım. Emek veren, katkı sunan, yol arkadaşlığı yapan, 31 Mart süreciyle yönetimiyle ve kendisiyle birlikte bütün bileşenleriyle süreci yöneten Sayın Muammer Çelebi'ye bu kürsüden çok çok teşekkür ediyorum. İyi ki bu güzel ortamı da yönetici arkadaşlar hazırlayıp güzel bir devir teslim töreni düzenleyip Cumhuriyet Halk Partisi'ne yakışır bir şekilde yakın gelecekte iktidar yolculuğunda güçlü bir sesle hep birlikte başlattığımız ve bu süreçte de ilçe başkanı olarak görevlendirdiğimiz Efendi Argunşah'a ve yönetimine de başarılar diliyorum."