• Reklam

Ihlamur'un kilosu 300 liraya çıktı

Kış aylarında hastalıktan korunmak, soğuk algınlığına karşı vücut direncini artırmak, koronavirüs sürecinde de bağışıklık sistemini güçlü tutmak amacıyla tercih edilen ıhlamurun kilosu aktarlarda 300 lirayı buluyor.

Ihlamur'un kilosu 300 liraya çıktı
20 Kasım 2020 - 12:11

Soğuk kış akşamlarında ya da gün içinde sıcak bitki çayı içmek isteyenlerin öncelikli tercihi arasında yer alan ıhlamur, fiyatıyla şaşırttı.

Kış aylarının gözde sıcak içeceği ıhlamurun kilosu 300 lirayı bulunca, fiyatını görenler, bütçelerine göre ürünü gramla satın almaya başladı.

VATANDAŞLARDAN BİTKİ ÇAYLARINA BÜYÜK İLGİ

Fiyatının yüksek olması nedeniyle ıhlamur, aktardaki raflarda 75’er gramlık paketler halinde yer aldı.

Corona virüsüne karşı bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyenler, farklı bitkilerin karışımından oluşan çaylara da yoğun ilgi göstermeye başladı.

ÇAYLARIN FİYATLARI

Aktarlarda 75 gramı 20 liradan satılan ıhlamurun yanı sıra, kış aylarında en çok tercih edilen diğer bitkilerin fiyatları şöyle:

* Hibiskus kilosu 60 lira, zencefil ile zerdeçal kilosu 75 lira, adaçayı ile kekik demeti 7,5 lira, kök zencefil adaçayı, çalba, kök zerdeçal, tarçın, hibiskus, aynısefa çiçeği karışımından elde edilen kış çayının 120 gramlık paketi 15 lira.

 

GEÇEN YIL 200 LİRAYDI

Aktar Erol Uzun, “Ihlamuru 75’er gramlık paketler halinde 20 liradan satıyoruz. Kışın en çok tercih edilen bitki çayı ıhlamur. Geçen yıl 200 liradan satılan ıhlamur 300 liraya yükseldi” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum