• Reklam

İmamoğlu "Süreci Takip Ediyoruz!"

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB'nin metro inşaatı için bulduğu 565 milyon lirasının haczedilmesiyle ilgili, "Telefona bile bakmayan, siyasi talimatla süreci yöneten bu anlayışın deşifre edilmesi gerekiyor” dedi.

İmamoğlu "Süreci Takip Ediyoruz!"
13 Temmuz 2020 - 14:50

İmamoğlu şunları söyledi: “ Bir kamu bankası göreve geldiğimiz gün limitleri olan belediyemizin kredi kaynaklarını kapattı. Kullandırmadı.  Bir kamu bankası, on binlerce insanımızın bağışladığı paraları bloke etti. Yani, mağdur olan insanların kullanmasın fırsat verilecek bir süreci tıkadı.  Bir kamu bankası, bir proje finansmanı için kullanılmak üzere hesabında duran bir parayı; normalde koruması, belediyemiz ile iş birliğini son ana kadar taşıması ve bu konuda irtibatta olması gerekirken, telefona bile bakamayan, siyasi talimat ile süreci yöneten bu tür anlayışların tümü ahlak dışıdır.

Bütün bunların kamuoyuna deşifre edilmesi gerekir.  Ayıptır. Yazıktır.  Takip ediyoruz süreci.  Bu ahlak dışı tutumları da takip ediyoruz.  Böyle bir işlem yapılmıştır. Vicdanen, hukuken sorgulamaya devam ediyoruz.  Belediyemizin ve İstanbul’un kaynaklarının nimetlerini; birilerinin kanalına değil, birilerinin alanına değil; kamu çıkarına ve halk çıkarına kullandığınızda bu işlerin nasıl ritmik yürüyeceğini ispat etmek için buradayız. Bunu da yapacağız. Kimse endişe duymasın. Elbette ki ekonomik olarak zor bir dönem yaşıyoruz. Bizim özellikle ulaşımdaki birinci meselemiz metrodur. Bu hatlar ile ilgili sıkı, kararlı adımlar atıyoruz. Finansman konusunda da bugüne kadar başarılamayan oranda imzalar attık. Bundan sonrada atmaya devam edeceğiz”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum