Kartal Meydan’da düzenlenen törene kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Harun Tüysüz, Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Efendi Argunşah, İyi Parti Kartal İlçe Başkanı Dr. Fuat Onbaşılı, Demokrat Parti Kartal İlçe Başkanı Eray Ekim, Atatürkçü Düşünce Derneği Kartal Şube Başkanı Kemal Arlan, Kartal’da bulunan siyasi parti yöneticileri, kartal belediyesi Başkan Yardımcıları, Kartal Belediyesi Meclis Üyeleri, birim müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve Kartallı vatandaşlar katıldı.Atatürk Anıtı’na çelenk sunularak başlayan tören, bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son buldu. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in çocuklarla birlikte çelenk sunduğu törenin adından Kartal Belediyesi’nin TBMM’nin (Türkiye Büyük Millet Meclisi) 101. kuruluş yılına özel düzenlediği 23 Nisan Resim ve Şiir Okuma Yarışması ödül töreni yapıldı.Yaşları 4– 5 arasında değişen ve 3 farklı kategoride 377 resmin değerlendirildiği yarışmada çocuklara ödüllerini Kartal Belediye Başkanı gökhan yüksel ve Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Efendi Argunşah takdim etti.Şiir Okuma (video) kategorisinde ise yine üç farklı yaş grubunda yapılan 94 başvuru arasından ilk üç sıralamaya seçilenlerin ödüllerini, İYİ Parti Kartal İlçe Başkanı Dr. Fuat Onbaşılı ve Demokrat Parti Kartal İlçe Başkanı Eray Ekim takdim etti.Resim ve Şiir Okuma yarışmalarının yaş gruplarının her birinde 1.ye diz üstü bilgisayar, 2.ye tablet ve 3.ye de bisiklet ödülü verildi. Yarışmada dereceye girenler ise şöyle;Resim Yarışmasında Ödül Alan Çocuklar 4/6 Yaş Kategorisi1. Ali Sönmez2.Ali Asım Cebeci3. Hilal Zehra Sayan 7/11 Yaş Kategorisi1. Cemre Çabik2. Ecrin Çalış3. Ali Nihat Sert 12/15 Yaş Kategorisi1. İrem Berrak Kantarcı2. Fatma Taşdemir3. Nehir SağlamŞiir Okuma Yarışmasında Ödül Alan Çocuklar 4/6 Yaş kategorisi1. Tanem İvginlier2.Zeynep Tekiner3. Ada Gürçay 7/11 Yaş Kategorisi4. Aren Deniz Aktekin5. Nil Amelya Çakır6. Melis Emel Çetinova 12/15 Yaş Kategorisi4. Meryem Ece Ağaç5. Rüya Yiğit6. Mustafa Can SunarToplamda 470 başvurunun yapıldığı yarışmaların juri üyeleri ise şu isimlerden oluştuResim Jüri üyeleriAdem Uçar – Kartal Belediyesi Başkan Yard./Sanat TarihçisiNazlı Enif Yavuz Dipşar-Kartal Belediyesi Kreş Müd./SanatçıMurat Havan- Kartal Belediyesi Sanat Akademisi Resim Bölümü Öğretim Görevli /SanatçıDilek Turan – Görsel Sanatlar Öğretmeni/SanatçıGamze Ülger-Görsel Sanatlar Öğretmeni/Sanatçı Şiir Okuma Jüri ÜyeleriNiyazi Yaşar – Şair/EğitimciDilruba Nuray Erenler – Şair/EğitimciAli Rıza Gelirli – Şair / YazarNalan Çelik – Şair / Yazarİsmail Biçer – Şair / Yazar
Yerel
23 Nisan 2021 - 14:09
Kartal'da Coşkulu 23 Nisan Kutlaması
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, Kartal’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başladı.
Yerel
23 Nisan 2021 - 14:09