• Reklam

Kartal'da sigara içmenin yasak olduğu yerler belli oldu

 İçişleri Bakanlığı’nın koronavirüs önlemleri kapsamında açık alanlarda sigara içmenin yasaklanmasına dair tüm illerin valiliklerine gönderdiği ve ilçe kaymakamlarına iletilen genelgeye göre belirlenen alanlarda sigara içmek yasaklandı.

Kartal'da sigara içmenin yasak olduğu yerler belli oldu
14 Kasım 2020 - 09:48

Kartal’da sigara içmenin yasak olduğu yerler belli oldu

Kartal Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Kartal’da Ankara Caddesi, Rıhtım Caddesi ve Kartal Meydanı’nda sigara içmek yasaklandı. Ayrıca tüm toplu taşıma duraklarında da sigara içmek yasak olacak. Buna göre belirtilen alanlarda sigara içenlere tedbirlere uymadıkları için ilgili Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282 nci maddesi gereğince idari para cezası verilecek.

  • Ankara Caddesi: Kartal merkezde “Bankalar Caddesi” olarak bilinen ve Kartal’ın çarşısının yer aldığı mütevazi caddedir.
  • Rıhtım Caddesi: Kartal’ın mütevazi çarşısının yer aldığı Ankara Caddesi’nin hemen deniz tarafındaki caddedir. Bu caddede genellikle restoranlar bulunur.
  • Kartal Meydanı: Kartal Atatürk heykelinin de bulunduğu meydandır.

Ayrıca aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılabilecek. Konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlem başlatılabilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum