• Reklam

Kripto Para Piyasasının İyilik Meleği

Kripto Para deyince son zamanlarda herkesin dikkat kesildiği, araştırdığı ve bir şekilde yatırım yaptığı yeni ekonomi akla geliyor. Bu pazarda kazanmak kadar kaybetmek de var. Ancak, kazandırıp insanlara faydalı olmayı amaç edinenler de az değil.

Kripto Para Piyasasının İyilik Meleği
12 Nisan 2021 - 21:45
Tweetter hesabı Cripto Helsinberg...
Enteresan bir kişilik. Gizemli... Bir o kadar da iletişimsever.
Kendisini takip etmek o kadar da kolay değil. Kabul etse de kazanmak için paylaşımlarına her an dikkat kesilmelisiniz. 
KENT34 olarak bu piyasanın ünlü isimlerine bir bir değineceğimiz röportajlar dizimizin ilkini Cripto Helsinberg ile yaptık.
İşte onun sözleri ile neden kripto para?
.

Siz kahin misin? Paylaşımlarınızı incelediğimizde özellikle birkaç coinde gün ve saat vererek şu seviyeye çıkacak şeklinde paylaşımlarınız oldu. Bunu nasıl başarıyorsunuz? Hem bu sorumuzu yanıtlayın hem kendinizden kısaca bahsedin lütfen…
.
Birçok takipçim bana kahin diyor. Ancak işin içinde kehanet ya da gelecekten haber vermek falan yok. Sadece gidişatı doğru analiz etmek ve doğru zamanda alım yapmak yatıyor. Kripto Para Dünyası hayli geniş bir alandır. Bu alanda başarılı analizler yapmak ve isabetli sonuçlar almak için ilk şart belli kriterleri göz önünde tutarken, dış etkenleri de hesaba katmak gerekiyor.
Ben işte böylesi karmaşık bir alanda, düz bir çizgide, asla geriye bakmadan yürüyebilenlerdenim.
Herkesin bir idolü var. Benim ki de Mimar Sinan…
Onun çıraklık, kalfalık ve ustalık eserlerini hepimiz biliyoruz ki ben kalfalıktayım henüz.

33 yaşındayım. İsmim Mehmet. Ankaralıyım.  Matematik ve rakamlarla aram çok iyi olduğu için babam muhasebe okumamı istedi.
Daha 18 yaşında özel bir şirkette muhasebe departmanında çalıştım. 20 yaşında bir holdingin Muhasebe Müdürlüğü biriminde, 22 yaşında genel muhasebe müdürlüğüne getirildim.
Ardından Sabancı’nın Enerjisa şirketinde bir birim müdürlüğü yaptım.
Genellikle yanlış politikalar izlemesinden dolayı sürekli istifamı verip ayrıldım çalıştığım yerlerden.
Haksızlığa dayanamam.
.
Kripto piyasasında yatırım yapanlara önerileriniz nelerdir?
.
Evet kripto para piyasası hızla ilerliyor. Yatırımcıyı kendine çekiyor. Kripto para piyasası ileriki yıllarda paranın dijital olacağının en büyük göstergesidir. Ekonomiye yön veren unsurlar da bunun bir an önce gerçekleşmesini istiyor.
İnsanlar koronadan etkilenip evden çıkmadan alışveriş yaparken dijital parayı da keşfettiler. Bunun hem gelecek olduğunu hem bugün de kazandıracak bir araç olduğunun farkına vardılar.
Tabii ki Kripto Para yatırımcısı olan kişilerin öncelikle sabırlı olmaları ve projeleri iyi araştırmaları gerekir. Aslında işin püf noktası da buradadır. Sabırlı olan kişiler, sabırsız olan kişilerin parasını kazananlardır.
Örnek Holo (HOT) düşüşte ve bu düşüş geçicidir. Holoya yatırım yapmadan önce yükselmişse bu paraya girilmez. Her yükselen kripto para muhakkak düzeltme yapıp aşağı doğru en az %10-20 düşüş yapar. Sebebi yeni yatırımcıları kazanmaktır. Bunun yanında kişilerin kâr ettikleri kadar zarar da edebileceklerini göstermektir. Yani aslında bir nevi hırsa gem vurmanız için de bir yukarı aşağı harekettir.
Çok iyi para kazanmak için sabırlı olup, bu iniş çıkış hareketleri ile ilgilenmemek gerekir. En az 45 gün kripto paraya bakmazlarsa, o zaman paralarındaki genel artışı göreceklerdir. Ama bizim insanımız sabırsız, hemen kazanıp köşeyi dönmek ister. Ama maalesef öyle olmuyor. Dün 2 TL iken bugün 1.90 olması o paranın kaybettireceği anlamına gelmiyor. Tersine, 2 hafta sonra aynı paranın değeri 3 TL olabiliyor. Yani sabır hayatın her alanında olduğu gibi bu alanda da temel koşuldur.
.
Peki bu gün ve saat bilmeniz konusu nasıl oluyor. Açıklık getirir misiniz?
.
Bazen bazı paralar için zaman veriyorum. Çünkü o para için yükseliş zamanının geldiğine dair tüm emareleri görebiliyorum. Ben diğer traderler gibi, 20 tane coin yazıp ardından bak nasıl tutturdum diye bir yola girmem. O anlık nereye gelir diye bakarım? Dirençleri grafiğini iyi okurum. Beni diğer ustalardan ayıran özelliğim nedir? Tabii ki farklı metotlar kullanıyor olmam diyebilirim.
Her bir kripto paranın binlerce ağ şifreleri var. Yatırımcı aldıkça bu ağ, yeni şifreler ve daha büyük bir ağ oluşturuyor. Bunu dünyada nadir insanlar başarabilir. Bazen takipçilerime dirençleri belirtirim o dirençler birer şifredir ve birçoğu bunu anlamıyor. Tam altcoinlerden biri düşecekken uyarıyorum. Dirençleri kontrol edin panik yapmayın. Silkeleyip tekrar o direnç gelecek diye ve yatırımcıyı kurtarıyorum. Yükselişlerini de belirtiyorum. İşte günün ve saat verdiğim çalışmalarım da böyledir.  Durmadan günlük 16 saat çalışarak bir kripto parayı çözmem yeterlidir.
Zamanında bir tweet atmıştım. CHZ saat 3 te 3.77 TL olacak dedim. O esnada 3.15 TL idi. Saat 3 te 3.77 TL oldu. Biri “abi sen ermiş misin? Nasıl oldu da bildin?” diye sordu. Tabii ki çok çalışarak dedim. Bu benim için çok karmaşık bir şey değil.
Nokta atışları çok çalışmamın karşılığında aldığım verimlerdir. Bunu söylersem insanlar kötü yerlerde para harcarlar. Bu sebeple her bilgiyi de paylaşmıyorum.
.
Geçtiğimiz ay piyasada ciddi düşüşler görüldü. Sebebi nedir sizce?
.
Piyasanın özelliği sebebi ile paralar yükseldiği gibi düşebilir de… Özellikle bu sıralar olmuyor bu düşüşler. Genelde olur. Ancak herkesin yatırım yapıp kar beklediği paralardaki düşüşler tabii ki dikkat çekici ve üzücü sonuçlar doğurabiliyor.
Fakat yeni yatırımcıya kazandırmak için düşüşlerin olması gerekir. Ama düşüşler geçicidir. Paralar asla yerinde durmaz. Bir zaman beklese de mutlaka yol alacaktır.
.
Twetter hesabınız kapalı görünüyor. Yani takipçilerinizi seçerek alıyorsunuz. Bu sosyal medyada fenomen diye belirtilen kişiliklerden farklı bir davranış şekli değil mi? Sonuçta insanlar sizi takip etmek istiyor ama sizin izniniz olmadan giremiyor. Bu gizlilik neden?
.
Kapalı hesap kullanmamın sebeplerinden biri çevremdekilerin beni tanımamasını istiyorum. Yoksa başım belaya girer. Ünlenmek istemiyorum. Ünlendikçe sizi tanımak hatta bilginizi sömürmek için her şeyi yapabilecek insanların hedefi haline geliyorsunuz. Sosyal medyanın bu yönü beni açık hesap kullanmaktan uzak tutuyor.
Mesela bir arkadaşıma dedim. “Cripto Helsinberg diye biri var onu takip et adam cok bilgili” O da takip etti. 2 bin TL yatırım yapıp 3 bin TL kazandı. “Nasıl başarılı mı?” dedim “bu adam bir dahi… Baba oğluna 3 bin TL vermez” dedi. Övgüler gırla tabii. Ama o arkadaşım bile bugün benim gerçekte o kişi olduğumu bilmiyor.
Takipçi isteklerini bizzat kendim onaylıyorum bakıyorum. Kötü alışkanlıkları olanları ve fake hesapları kabul etmiyorum. Kaliteli insanları süzgeçten geçirerek alıyorum.
Önceliğim yetim, fakir fukaralara yardım yapmak ve yaptırmak. Herkesin içindeki merhametin çıkmasına yardımcı olmak gibi bir gayem var. Sürekli yardım yapmak beni rahatlatıyor. Özellikle takipçilere para kazandırdığım zaman, onlar da kazançları ile birilerine faydalı olunca çok mutlu oluyorum. Hatta mutluluktan uçuyorum.
Çoğu takipçi yardım yapıp bana fotoğraf atıyor. Beni de bu mutlu ediyor. Bu dünyada iyilik yapmaları ve bunu devam etmeleri beni çok mutlu ediyor.
Tabii ki üzenler de var. 35 bin TL ile piyasaya girip, verdiğim veriler sayesinde 489 bin TL’ye ulaşan bir takipçimden sadece 10 bin TL’si ile çevresine yardım etmesini istedim. Ancak yapmadı. Üstelik takipten çıktı. Adeta kaçtı.
Aslında herkes yüreğiyle çevresindekilere yardımda bulunmalı. Merhamet duygusunu ortaya çıkarmalı…
Bana bu fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim. Tüm insanları kazanmaya, kazanırken de çevresindeki olanağı olmayan insanlara destek olmaya davet ediyorum.


YORUMLAR

  • 0 Yorum