Muharrem İnce'nin CHP'den ilk transferleri belli oldu

  KENT34 - ÖZEL HABER - Parti kurma hazırlığında olduğu iddia edilen ve kulislerde kurucu üyeler için çalışmalar yapıldığı da paylaşılan CHP'nin son Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin kurucu üyelik için partisinin 3 milletvekiline teklif götürdüğü iddia edildi.

  Muharrem İnce'nin CHP'den ilk transferleri belli oldu
  05 Ağustos 2020 - 13:26 - Güncelleme: 05 Ağustos 2020 - 13:38

  "Karar aldığımda bunu milletimle paylaşırım" diyerek hakkındaki "Parti kuruyor" iddialarını güçlendiren Muharrem İnce'nin Kurucular Kurulu için isimler belirleme hazırlığına başladığı, bu amaçla 3 CHP milletvekiline de teklif götürdüğü iddiası kulislerde yankı buldu.

  İddiaya göre İnce'nin CHP'den transfer etmeyi planladığı isimler şöyle:
  Mehmet Ali Çelebi - İzmir Milletvekili
  Dr. Hüseyin Avni Aksoy - Karabük Milletvekili
  Özcan Özel - Yalova Milletvekili


  Geçtiğimiz CHP Kurultayında Parti Meclisi'ne giremeyen ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na tepkili olduğu söylenen Teğmen Mehmet Ali Çelebi partide Ulusalcılar olarak nitelenen Atatürkçü kanadın da takip ettiği bir isim olarak öne çıkıyor. Bu transferin gerçekleşmesi halinde İnce'nin "Parti Atatürkçü çizgiden uzaklaştığı için bu yola çıktım" iddiasını kuvvetlendirecek.

  Diğer taraftan Karabük'ten çıkan ilk CHP milletvekili olan Aksoy da aynı kanadın temsilcilerinden olarak görünüyor. Bu sebeple her iki ismin varlığı yeni oluşum için kritik önemde görünüyor.

  Özcan Özel ise Yalovalı ve Muharrem İnce'nin yol arkadaşı olarak bilinen bir isim...

  Muharrem İnce'nin Kurucular Kurulu için yeni isim arayışının sürdüğü, bu sebeple bazı ünlü sporcuların da listeye alınacağı gelen bilgiler arasında...
   

  YORUMLAR

  • 0 Yorum