Haber: Yaprak KAPLAN
Katılım Yüksek Olduİstanbul'da kurulan ilk Samsunlular Derneği olması nedeniyle ayrıca önem taşıyan Samsunlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin kongresine katılım yoğun oldu. Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Atakum Belediye Başkan Yardımcısı Şeref Aydın, Kartal Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Tozkoparan, Cengiz Türkmen, Kartal Belediye Başkan Danışmanı Erdal Kıskanç, CHP Kartal İlçe Başkanı Efendi Argunşah, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Nevzat Şavluk, AK Parti Kartal İlçe Başkan Yardımcısı Mürsel Yılmaz, Zeki Karaismailoğlu, Mustafa Çetik, İYİ Parti Kartal İlçe Başkan Yardımcısı Havva Şule Çubukçu, Meclis Üyeleri Arzu Öğüt Şimşek, Gülay Boyraz, Yasin Ünder, Şefik Özdemir, İlker Bakioğlu, Yaşar Kahraman,Beşikdüzü İzmis Yöresi Dernek Başkanı Muharrem Sağlam, Şalpazarı Fidanbaşı Köyü Dernek Başkanı Yusuf Ziya Metin, Kartal Samsunlular Derneği Başkanı Kenan Yılmaz,İstanbul Tonyalılar Dernek Başkanı Bayram Yeşilbaş, Genç Karadenizliler Dernek Başkanı Hamza Sönmez, Samdef Genel Sekreteri Atabey Özbay ve üyeler katıldı. Başkan Güven: "Gönüllüler Yapmaya Geldik"Başkan Ahmet Güven yaptığı konuşmada, büyük bir aileyiz diyerek şunları belirtti; "İstanbul'da kurulan ilk Samsunlular derneği olarak, olağan kongremizi yapmak üzere burada toplanmış bulunuyoruz. Kültürümüzü, gelenek ve göreneklerimizi gurbette yaşatabilmek kolay değil. Büyük kentin kendine göre başlı başına koşturması ve dertleri var. Tam da bu anlamda; bizlere görev düşüyor. İstanbul'da hiçbir Samsunlu yalnız değil. Hiçbir hemşehrimiz kendini gurbette hissetmeyecek. Biz varız. Göreve geldiğimiz günden beri birçok buluşma düzenledik. Düğünlerde, asker eğlencelerinde bir araya geldik. Aile olmanın güzelliğini paylaşıyoruz. Biz büyük ve güzel bir aileyiz. Tıpkı Yunus Emre'nin dediği gibi;"Biz geImedik dava için, bizim işimiz sevda için, dostun evi gönüIIerdir, gönüIIer yapmaya geIdik"Kongre sonrasında yöresel tatlardan olan keşkek ve ayran ikram edildi. Ayrıca kemençe dinletisi de sunuldu. Kongre Kültür-Sanat
11 Aralık 2022 - 23:57
Güncelleme: 14 Aralık 2022 - 18:59
Samsunlular Yeniden "Ahmet Güven" Dedi
Samsunlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği Olağan Kongresi'ni şölen havasında yaptı. Mevcut Başkan Ahmet Güven ve ekibi bir dönem daha derneğin yönetimi için üyelerinden "olur" aldı.
Kültür-Sanat
11 Aralık 2022 - 23:57
Güncelleme: 14 Aralık 2022 - 18:59
İlginizi Çekebilir