• Reklam

Sedat Peker'in Villasına Baskın!

İstanbul merkezli 5 ilde Sedat Peker ve adamlarına yönelik operasyon düzenlendi.

Sedat Peker'in Villasına Baskın!
09 Nisan 2021 - 15:13

İstanbul Emniyeti'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Sedat Peker suç örgütüne yönelik gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda çok sayıda şüpheli suç unsurlarıyla birlikte yakalanarak gözaltına alınmıştır" denildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, kent genelinde faaliyet gösteren ve "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak", "nitelikli yağma", "gasp", "rüşvet", "yaralama", "tehdit" ile "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" gibi birçok suça karıştığı belirlenen şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışma başlattı.

ADEMOVSKİ İSMİYLE SAHTE PASAPORT

Yaklaşık 1,5 yıl önce Karadağ’a gittiği bilinen Sedat Peker’in buradan Kuzey Makedonya’ya geçtiği, Kuzey Makedonya polisince 18 Ocak 2021’de sınır dışı edilmesi üzerine sığındığı Kosava’da Ademovski ismiyle sahte pasaportla tekrar Kuzey Makedonya ya geçip orada kalmaya devam ettiği öğrenildi. Bu durumu geçtiğimiz günlerde tespit eden Kuzey Makedonya polisinin Peker ve adamlarına ikinci operasyonu düzenlediği ve Sedat Peker'in bu kez Karadağ'a kaçtığı haberleri iç ve dış basında yer almıştı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum