TÜMFED Örnek Olmaya Devam Ediyor

Tüm İstanbul Muhtarlar Federasyonu (TÜMFED) Küçük Engelleri Aşamayan Büyük Hedeflere Varamaz” sloganı ile kolları sıvadı ve 250 engelliye tekerlekli sandalye ulaştırdı. TÜMFED Başkanı Selami Aykut ve yönetiminde bulunan muhtarlar Tokat’a giderek yapılan törene bizzat katılım sağladılar. Kartal’dan da tanıdığımız bir isim olan ve aynı zamanda TÜMFED Başkan Vekili olan Uğur Mumcu Mahalle Muhtarı Soner Eker bu önemli projede yer aldı.

TÜMFED Örnek Olmaya Devam Ediyor
17 Temmuz 2021 - 15:52
TÜMFED her yıl ülkenin bir ilinde hayır çarşısı kurup, maddi imkânsızlığı olan vatandaşlara yardım eli uzatıyordu. Bu yıl ise engelli vatandaşlara yönelik bir proje imza attı. Tokat’ta bulunan 250 engelli vatandaşa tekerlekli sandalye ulaştırarak kamuoyunun takdirini kazanmayı başardı.

TÜMFED Başkanı Selami Aykut; “Bu kampanyada bizlere destek olan ve yardım eden herkese teşekkür ediyoruz. Özellikle Tokat Konfederasyonu Başkanı Sayın Ahmet Yılmaz'a, Atlas Derneği Başkanı Sayın Ferda Altıntaş'a tam destek veren Tüm İstanbul Muhtar Dernekleri Federasyonu Yönetim kuruluna sonsuz teşekkür ederim” dedi.

Tokat’ta düzenlenen törene; “Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, Tokat Valisi Ozan Balcı, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, İlçe Belediye Başkanları, siyasi partilerin İl başkanları TOKKON başkanı Ahmet Yılmaz, Atlas yardım Derneği başkanı Ferda Altıntaş, TÜMFED Yönetim Kurulu Üyelerinden Uğur Mumcu Mahalle Muhtarı Soner Eker, Tokatlı Muhtarlar, engelliler ve engelli yakınları katılım sağladı.

TÜMFED Başkan Vekili olan Uğur Mumcu Mahalle Muhtarı Soner Eker; "Hepimiz birer engelli adayıyız. Biz federasyon olarak Muş, Elazığ, Adıyaman, Antep, Afyon, Osmaniye, Yarbaşı Belediyesi ve en son da Tokat’a yardım eli uzattık. Federasyon olarak da yardımları bizzat kendimiz teslim ettik. Tekerlekli sandalye ise değişik bir proje oldu bizim için. Engelli bireylere yardım eli uzatabilmek müthiş bir gurur oldu.  İhtiyaç sahibi veya engelli vatandaşlarımızı biraz daha fazla düşünmemiz gerekiyor” dedi.  

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum