Ata'nın Huzurundan "İnce" Mesaj

  KENT34 ÖZEL HABER - CHP’li 3 Milletvekili Anıtkabir’de Sevr mesajı verdiler. CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel ve CHP Karabük Milletvekili Dr. Hüseyin Avni Aksoy ile sosyal medya üzerinden görüntülü bir mesaj yayımladı.

  Ata'nın Huzurundan "İnce" Mesaj
  10 Ağustos 2020 - 16:07 - Güncelleme: 10 Ağustos 2020 - 16:25

  CHP’li vekiller Sevr Antlaşması’nın 100. yılında onu yırtıp atan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve silah arkadaşlarına selam gönderirken, ulusalcı mesaj vermeyi unutmadılar. “Ulus, üniter ve laik devlet niteliklerinden asla taviz verilemez” sözleri ile kırmızı çizgilerini de belirtmiş oldular.

  İsimleri geçtiğimiz hafta parti kuracağı, sonrasında da hareket başlatacağı haberlerine konu olan Muharrem İnce ile anılan 3 milletvekili, Anıtkabir'e beraber giderek "Birlikteyiz" mesajı verdiler.
   


  İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi ile Karabük Milletvekili Dr. Hüseyin Avni Aksoy'un konuşmalarının olduğu Twitter mesajı ile "Ulusalcı çizgideyiz" vurgusu yapıldı.

  Çelebi: “Kuvay-i Milliye Ayaktadır”

  Anıtkabir’den seslenen İzmir Milletvekili Çelebi: “Sevr paçavrasının imzalanışının 100. Yılında onu çöplüğe atan Ebedi Önderimiz Anafartalar Kahramanı Mustafa Kemal Atatürk’ü, Milli Mücadele Kahramanı İsmet İnönü’yü, Milliyetçiliği Kıbrıs’ın dağlarına, Ege’nin deniz yataklarına, Anadolu’nun haşhaş tarlalarına yazan Bülent Ecevit’i, kuruluşun ve kurtuluşun simgesi birinci meclisimizi, kurşun ve şarapnel paramparça vatan olan kahraman şehitlerimizi ziyaret ettik.

  Onların manevi huzurunda kararlık ile ifade ediyoruz. Ulus devlet, üniter devlet, laik devlet niteliklerinden asla taviz verilemez.

  Anavatan Türkiye, Yavru Vatan Kıbrıs, Mavi Vatan Denizlerimiz, Gök Vatan Semalarımız bir bütündür asla parçalanamaz.  Sevr hayallerine kapılanlar dün olduğu gibi bugün de hüsrana uğrayacaklardır. Çünkü Kuvay-i Milliye ayaktadır.  Çünkü Türk Milleti ayaktadır”

  Aksoy: “Söz konusu vatansa…”

  CHP Karabük Milletvekili Dr. Hüseyin Avni Aksoy ise; “Kuvay-i Milliye Subayı bir dedenin, Mustafa Kemal adında bir babanın evladıyım. Bizim için siyaset; önce vatanım, sonra partim, sonra naçizane ben.  Anlayışım bundan ibarettir.  Söz konusu olan vatansa gerisi teferruattır” dedi.
   

  YORUMLAR

  • 0 Yorum