• Reklam

CHP Kartal İlçe Başkanı Argunşah'tan Önemli Açıklamalar

CHP Kartal İlçe Başkanlığı, gündemi değerlendirmek adına basın mensupları ile bir araya geldi. Toplantıya; İlçe Başkanı Efendi Argunşah, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Necla Erdem ve Gençlik Kolları Başkanı Berkant Sabancı katıldı.

CHP Kartal İlçe Başkanı Argunşah'tan Önemli Açıklamalar
14 Temmuz 2020 - 18:58

Başkan Efendi Argunşah’a, AK Parti İlçe Başkanı Gürkan Akyol’un eleştirilerinin hatırlatılması üzerine ise; belediyemiz müfettişler tarafından sıkı sıkıya denetlenmektedir. İnsanlar önce kendi yaptıklarına bakacak, sonra başkasını eleştirecek” diyerek yanıt verdi.  Kurultaya Kartal’dan bir isim gidecek mi? Sorusuna ise; Kurultay ile ilgili bir çalışmamız var. şimdi isim veremem” dedi.

Başkan Efendi Argunşah, ilçe başkanı olmasının ardından kadın kolları ve gençlik kolları kongrelerinin oluşu ve araya pandemi sürecinin girmesi ile planladıkları birçok iş ve projeyi yapamadıklarını belirtti.  Argunşah, yaptığı kısa konuşmanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Kartal İlçe Bşkanı Efendi Argunşah: “Ülkemiz hem siyasal hem ekonomik hem küresel çapta olan covid-19 salgınından dolayı kötü durumda gidiyor. Bizler yerelde de bunları yaşıyoruz. Salgında hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımıza rahmet diliyoruz. Bizler doğayı doğru kullanıp, doğru analiz etmezsek daha da zor günler bizleri bekliyor.  Dünya Sağlık Örgütü’ne göre salgın kolay geçmeyecek hatta ikinci dalga gelecek. Bu sürede dayanışma ve birlik duygusu ile hareket etmeliyiz.  Pandemi sürecinde bir sürü toplantı yaptık. Bütün bu toplantıları görüntülü toplantı programları ile bilgisayar aracılığı ile yaptık. Ama inanın bu toplantılar çok verimli olmuyor.  Yani insan odaklı bir toplantı olduğu zaman benim için mutlaka o kişinin yüzünü görmek, mimiklerini görmek dediklerini bire bir duymak çok daha önemli.  Samimi bir ortam olmuyor ve kişinin duygularını hissedemiyorsunuz.  Dolayısı ile teknolojiyi kullanacağız ama insan sosyal bir varlıktır. Bir araya geleceğiz.  Birbirimizi görüp, konuşup daha iyi anlayacağız. Süreç içerisinde özel röportaj yapmak isteyen arkadaşlarımız oldu. Ben herkese eşit davranmak adına bunu kabul etmedim. Bu konuda eleştirebilirsiniz. Biz eleştiriye ve özeleştiriye açığız” dedi.

“CHP Kartal Olarak 3 Bin Aileye Yardım Kolisi Ulaştırdık”

Pandemi sürecinde CHP Kartal İlçe Başkanlığı olarak, kendi imkanlarımız ile yaklaşık 3 bin aileye koli yardımı yaptık. Bunun yanı sıra maske ve eldiven dağıtımı yaptık. Tabi beklenmedik bir durum ile karşı karşıya kalmıştık ve herkes gibi hazırlıksız yakalandık. Yine de belediyemizden ve İBB’den destek almadan sadece parti olarak organize olup, yardıma ihtiyacı olan ailelere ilçemizde ulaşmaya çalıştık.  Durumun hassasiyetini de göz önünde bulundurarak #evdekal sloganı ile bir yandan sosyal medya aracılığı ile halkın evde kalması gerektiğini duyururken bir yandan da koli, maske, eldiven dağıtımı yaptık. Dağıtımlarımızda kendimiz de dikkatli olmaya özen gösterdik. Bir yandan yardım ederken diğer yandan da virüs bulaştırmamak adına tedbiri elden bırakmadık.  Önce insan dedik.  Telefonlarımız 24 saat açıktı. Herkese ulaşmaya çalıştık. Bu yapılanların reklamı olmaz. Bizler; bir elin verdiğini diğer el görmesin, diyen kültür ile yetiştik. Pandemi süreci sorulduğu için bunları anlatıyoruz.  Bunlar her zaman yapılması gereken şeyler. İlçe belediyemiz bu süreçte çok güzel ve örnek çalışmalar imza attı. Yine büyükşehir belediyemiz de elinden geleni yaptı. Ülkemizde siyasi nedenlerden dolayı bazı şeyler engellenmeye çalıştı ama biz bir şey yapmak istiyorsak kimse bizi engelleyemez. Elimizden geleni yaptık. Bu konuda katkı sunan herkese teşekkürlerimi iletiyorum.

“Kurultay ile İlgili Aklımızda Bir İsim Var”

İlçe kongresinde belirttiğim gibi Kartal’ı yeniden siyasette bir noktaya getirmek. Siyaset sahnesinde her alanda mutlaka Kartal’ın temsil edilmesi gerekiyor.  Şu ana Kartal’da hem ilçede hem il de bunları gerçekleştirdik.  Kurultay ile ilgili bir düşüncemiz var.  Şimdi isim veremem.  Böyle bir çalışmamız var.  Yeri geldiği zaman ismini de açıklarız.

“İlçe Başkanı Olarak Görevim; İhale Takip Etmek Değil!”

Başkan Argunşah’a belirtilen, AK Parti ilçe başkanının eleştirilerine siz ne cevap veriyorsunuz? Sorusuna ise; “AK Parti ilçe başkanının iddialarına yazılı olarak yaptığım bir açıklama ile zaten cevap verdim.  AK Parti ilçe başkanının gerçeği yansıtmayan birçok söylemi var sosyal medyada.  Ben sizlere şöyle söyleyeyim; onun ne söylediği değil, bizim ne yaptığımız önemli. Tabi ki yerel yönetimde belediye başkanımıza, ihaleler ile ilgili yöneltmiş olduğu sorular var.   Belediyemizde ihaleler usulüne uygun olarak yapılıyor.  Kaldı ki belediyemiz müfettişler tarafından sıkı sıkıya denetleniyor.  Her şey açık ve nettir. Dün de bu ihaleler yapılıyordu yarın da yapılacak. Dolayısı ilçe başkanı olarak benim görevim; ihale takip etmek değildir.  Bu net olarak belirteyim. Şahsım ile ilgili bir şey varsa ona cevap veririm.  AK Parti ilçe başkanının da yöneltmiş olduğu birçok eleştirinin gerçek dışı olduğunu söylüyorum.  Çünkü insanlar önce kendi yaptıklarını anlatacak ki sonra bizim yaptıklarımızı sorgulayacak.  Ben siyasete hep şöyle baktım; ben önce kendime dikkat ederim, sonra başkasını sorgularım. Eğer ben doğru şeyler yapmıyorsam, bir başkasını da sorgulamam”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum