Doğru Parti Kartal, Basın Mensuplarını Ağırladı

Doğru Parti Kartal İlçe Başkanı Gülay Şakar ve yönetimi basın mensupları ile bir araya geldi. Başkan Şakar, Doğru Parti ile yollarının nasıl kesiştiğini ve Kartal İlçe Teşkilatını nasıl oluşturduklarını basın mensuplarına anlattı.

Doğru Parti Kartal, Basın Mensuplarını Ağırladı
12 Temmuz 2021 - 20:08 - Güncelleme: 12 Temmuz 2021 - 20:38

Haber: Yaprak Kaplan

Kartal Demokratlar Birliği Kurucularından olan Gülay Şakar, neden Doğru Parti’yi seçtiğini kısaca anlatarak, konuşmasına şöyle başladı: “Bildiğiniz gibi Kartal Demokratlar Birliği’nin kurucularından biriyim. Biz panellerimizde Genel Başkanımız Sayın Rıfat Serdaroğlu’nu çoğu kez ağırladık.  Kendisini tanıma fırsatı buldum. Çoban Ateşi hareketi ile başlayıp, 26 Ağustos 2020’de siyasi arenada Doğru Parti olarak yer alma sürecini çok ciddi takip ettim. Yazılarını dikkatle inceledim. Parti programımızın içindeki temel hedefleri inceledim. Şöyle ki; cumhuriyet değerleri laiklik, hürriyet, bağımsızlık, halkın egemenliği, düşünce özgürlüğü gibi konularda aynı fikirleri paylaştığımı gördüm. Ben de bu ülkenin bir vatandaşı olarak, çocuklarımızın geleceğini düşünen bir anne, bir kadın olarak taşın altına elimi koymaya karar verdim”

Şakar: “Bu Yönetim Kurulu Benim İçin Bir Lütuftur”

İlçedeki teşkliatlanma sürecinden bahseden Şakar; “ Kartal teşkilatımıza gelince bana bu görevi teklif eden Doğru Parti Kurucusu ve İl Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hasan Okhan Okumuş, Doğru Parti Kurucusu ve İstanbul İl Teşkilat Başkanı Sedat Özkan başkanlarıma çok teşekkürler ediyorum. Yine Demokratlar Birliği’nde bulunan bütün arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum.  11 yönetim kurulu üyemiz var.  Ortak akıl ile hareket edip, doğru ve şeffaf olacağımıza hepimiz söz verdik. Güzel bir sinerji yakaladık.  Bu yönetim kurulu benim için bir lütuftur. Kendilerine ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.  

Şakar’dan Mevkidaşına Gönderme!

Başkan Şakar, isim vermeden İYİ Parti Kartal İlçe Başkanı Fuat Onbaşılı’ya da göndermede bulundu. Şakar;  “Biz 31 Mayıs 2021’de ilk resmi atamamızı aldık. Kartal’da siyaset yapan bir ilçe başkanı bizim resmi olmadığımızı düşünmüş. Kendisine 14 Haziran 2021 yılında ilçemizin resmi kuruluş tarihini de hatırlatmak isterim. Bu tarihleri de not alarak, bundan sonra bizim yapacağımız çalışmaları takip etmesini kendisine tavsiye ederim.  Ayrıca ne benden ne de yönetim kurulu üyelerimizden hiç kimse size; haberimizi yapın, ilan vereceğiz, şeklinde bir teklifte bulunmayacaktır” dedi.

Toplantıya;  Doğru Parti Kurucusu ve İl Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hasan Okhan Okumuş, Doğru Parti Kurucusu ve  İstanbul İl Teşkilat Başkanı Sedat Özkan’ın yanı sıra Yönetim Kurulu Üyeleri; Mehmet Yücetaş, Gürbüz Pak; Sabriye Ektaş, Galip Okumuş, Tuncer Başaran, Rafet Kantarcı, Ayşe Büber, Dilek Yıldız, Adem Öztürk ve Yeşim Özkaya katılım gösterdi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum