Yakacıklı Kadınlar Sahaya İndi!

Yakacık'ta kadınlar sahaya indi. Kadın muhtar öncülük etti, belediye ortak oldu; mahallenin kadınlarının yüzü güldü.

Yakacıklı Kadınlar Sahaya İndi!
09 Haziran 2021 - 13:34 - Güncelleme: 09 Haziran 2021 - 21:18
Yakacıklı kadınların el emeği, göz nuru ürünlerini sergileyip satacakları ve dolayısı ile aile ekonomisine katkı da bulabilecekleri etkinlik bugün itibari ile başladı. 

Yakacık Çarşı Mahallesi'nin Muhtarı Senem Özdemir'in öncülük ettiği projeyi Kartal Belediyesi destekledi. Kadınlar ise hemen kolları sıvayıp; takılar, el işleri, ev yemekleri, ahşap ürünler ve sayamadığımız nice el emeği göz nuru ürün için stand kurdu. 

Yakacık Kültür Merkezi önünde bugün başlayan ve 11 Haziran'a kadar sürecek olan organizasyonun açılışını; Kartal Belediye Başkan Yardımcıları Adem Uçar ve İmam Aydın, CHP Meclis üyesi Özlem Bulut, Çarşı Mahallesi Muhtarı Senem Özdemir yaptı. 

Kartal Belediyesi "Her Zaman Kadınların Destekçisi Oluyor"

Daha önce de benzer bir organizasyon Uğur Mumcu Mahallesi'nde yapılmış ve oldukça da beğenilmişti. Konu ile iligli olarak belediye bu tür organizasyonları destekleyeceğini duyurmuş ve her zaman kadınların yanında olacaklarını belirtmişti. Kartal Belediyesi Yakacık'ta da kadınları yalnız bırakmadı. Hem projeyi destekledi hem katılım sağlayarak onların yanında olduklarını göstermiş oldu. 

Başkan Yüksel Sözünü Tutuyor

Başkan Gökhan Yüksel'in sıkça dile getirdiği "Kadın Dostu Belediye" olacağız söylemini destekleyen bu tür projeleri artık kentte daha sık göreceğe benziyoruz. Başkan Yüksel, daha önce yaptığı bir konuşmada;

"Kartal’ı “Kadın Dostu Kent” haline getirebilmek amacı ile büyük bir kararlılık sergileyeceğiz ve kadınların sosyal yaşam içerisindeki haklarının sağlanması ve artırılması yönünde kalıcı adımlar atacağız" demişti. 


Muhtar Özdemir Bu Kez Kadınlar İçin Kolları Sıvadı

Yakacık Çarşı Mahalle Muhtarı Senem Özdemir, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı çağrıda herkesi bu organizasyona davet ederek, katılımın geniş olmasına da katkı bulundu. Özdemir, mahallesinde kadınların yanı sıra hasta, yalnız  yaşayan, bakıma muhtaç vatandaşlar için de girişimlerde bulunuyor, yetkililer ile iletişime geçiyor ve konunun takipçisi oluyor.  Mahallelinin güvenini kazanan kadın muhtar duyralılığı ve aktif çalışması ile toplumdan takdir topluyor. 
  

YORUMLAR

  • 0 Yorum