AKEL Mağdurlarına İYİ Ziyaret

İYİ Parti İstanbul genelinde üst düzey partili yöneticilerin de katılımı ile kentin 39 ilçesinde sahaya indi. Kartal’a program dâhilinde gelen yöneticiler ise; Genel İdare Kurulu Üyeleri Emine Küçükali ve Hasan Toktaş oldu.

19 Haziran 2021 - 18:43 - Güncelleme: 19 Haziran 2021 - 19:49
İlçe başkanlıklarının belirledikleri noktalarda çalışmalar yapan parti yöneticileri Kartal İlçe Başkanı Fuat Onbaşılı’yı ve ekibini tebrik etti.  Programa; İlçe Başkanı Fuat Onbaşılı ve yönetiminin yanı sıra Meclis Üyeleri Mukadder Gürcan ve İbrahim Yıldırım Ateş de katılım gösterdi. 
 
Haber: Yaprak Kaplan
 

Toktaş; İlçe Başkanımız Fuat Onbaşılı’ya bizi Kartal’ın ve vatandaşın gerçekten önemli olan sorunları ile karşılaştırdıkları için çok teşekkür ediyorum. Hem Kartal’da dönüşüme ihtiyacı olan bina fazlalılığı hem bu binalardaki kaçak katlar. AKEL Sitesi mağdurları.  Altı yıldan bu yana sizler evsiz kiralardasınız. Burada ciddi bir mağduriyet var. Bizler bu konuyu avukatınız aracılığı ile de takip edip gerekli adımların atılması için elimizden geleni yapacağız” dedi.
 

AKEL Sitesi mağdurları ise; kırk yıllık evlerinden olduklarını ve kira yükü altına girdikleri için hem geçim derdi hem evlerinin yapılmaması nedeni ile ciddi sorun yaşadıklarını belirttiler.
Avukat Beste Demirhan ise; hukuken de tıkandıklarını belirtti.


AKEL Sitesi mağdurlarının umudu KİPTAŞ

Altı yıldan bu yana evsiz kalan AKEL Sitesi mağdurları yüklenici firma olan DKY İnşaat’ın şuan da batık durumda olduğunu ve kendi projeleri için hiçbir adım atmadığını belirterek bu işin KİPTAŞ tarafından çözülmesini istiyor.

İlçe Başkanı Fuat Onbaşılı’dan AKEL Sitesi Dosyası

 

İYİ Parti Kartal İlçe Başkanı Fuat Onbaşılı, Genel İdare Kurul Üyeleri Küçükali ve Toktaş’a AKEL Sitesi’nin hali hazırdaki durumunu teknik ve hukuksal açıdan kapsayan bir dosyayı teslim etti. Onbaşılı, burada yaşayan vatandaşların evlerinden olduklarını ve durumun ciddiyetini bizzat kendilerine göstermek için geldiklerini belirtip, dosyayı teslim etti.
Emine Küçükali; “Anlatılanları dinlediğimiz kadarı ile eğer ki KİPTAŞ burayı alırsa sorun görünmüyor. Konunun takipçisi olacağız” dedi.

301 Aile Evsiz Kaldı! 

2016 yılından bu yana evleri yıkılan vatandaşlar DKY İnşaat’ın hiçbir adım atmaması nedeni ile çözüm yolu bulamamış durumda.  301 daireden geriye kalan ise ot bitmiş 19 dönüm arazi. Konumu itibari ile de oldukça değerli olan bu bölgede evsiz kalan vatandaşlar hem maddi hem manevi çöküntü içindeler. Çaresiz kalan vatandaşlar 19 ay kira yardımı aldıklarını onu da DKY İnşaat’ın ofislerine giderek neredeyse zorla aldıkları belirtti. Son 4 yıldan bu yana hiçbir kira yardımı almayan bu insanlar artık DHY İnşaat’tan kurtulmak istiyor. Çareyi ise KİPTAŞ’ta buluyorlar.


YORUMLAR

  • 0 Yorum