Başkan Yardımcısı Oktay Aksu: "İddialar Kabul Edilemez!"

Kartal Belediye Meclisi Ekim Ayı toplantısında Başkan Yardımcısı ve CHP’li Üye Oktay Aksu gündem dışı söz alarak konuşma yaptı. Aksu ilk olarak; personelden sorumlu olduğunu belirterek AK Partili üyelerin eleştirilerine cevap verdi.

Başkan Yardımcısı Oktay Aksu: "İddialar Kabul Edilemez!"
05 Ekim 2020 - 22:27 - Güncelleme: 05 Ekim 2020 - 23:11

“Şimdi Konuşmak Niyet Okumaktır. Zamlar İle İlgili Süreç Devam Ediyor!”

Oktay Aksu; “Öncelikle bilinmelidir ki; Kartal Belediyesi’nde hiçbir personel ne etnik kimlik ne dünya görüşü için, dini, dili veya rengi için herhangi bir ayrıma tabi tutulmamaktadır. Ancak bunu yapan arkadaşlar olduğunu iddia ediyorsanız; bize bildirin. Biz onun gereğini yerine getiririz.  Böyle bir şeye kesinlikle müsaade etmeyiz. Zam ile ilgili şu anda altmış madde üzerinde görüşme yapılıyor. Bunların on on iki maddesinde anlaşmaya varıldı. Diğer maddeler ile ilgili görüşmeler yapılıyor. Süreç devam ediyor.  Üç hafta zamanımız var.  Daha süreç tamamlanmadan, siz şu kadar zam veriyorsunuz, bu kadar vermiyorsunuz demek, niyet okumaktan başka bir şey değildir.  Personellerimiz bizim ailemizdir. Biz onlarla mesai arkadaşıyız.  İllaki ortak bir noktada anlaşacağız. Personel arasında bir mobbing uygulanmasından bahsedildi. Hangi arkadaş olduğunu da biliyorum. O arkadaş bana da geldi ve durumunu izah etti.  Bu arkadaşımız şu anda görevli olduğu müdürlükte yaptığı bir iş olmadığı için kendisine başka bir iş söylenmiş. O da bundan mutlu aslında. Kendisi de “Ben aldığım maaşın hakkını vermek istiyorum” diyor. Sorunu çözdük aslında.

“İhtiyaç Sahibi Bir Komşunuz Bile Yok muydu?”

Meclis üyeleri arasında ayrımcılık ile ilgili baktığımızda; Hatırlarsanız. Ben ramazan ayında bütün üyelerimizi ayrım yapmadan teker teker aradım. Mahallenizde ihtiyaç sahibi ailelerin isimlerini ve adreslerini bize verin. Biz her meclis üyesi adına 50’şer koli ayırdık. Bunları sizin yerinize biz dağıtalım. Peki, soruyorum şimdi; sizin çevrenizde bir tane bile ihtiyaç sahibi komşu yok muydu? Bir isim dahi bildirmediniz. 

“39 Personelimiz Covid-19’a Yakalandı!”

Kartal Belediyesi’nde bugüne kadar 39 personelimiz Covid-19’a yakalandı. Bunların 30’u tedavi olup, sağlığına kavuştu.  Son bir haftada artış oldu. Aktif olarak hastalığı taşıyan 9 arkadaşımız var. Mescidi kullanan 3 arkadaşımız Covid-19’lu çıkınca mescidi tedbir amaçlı kapattık.  Biz kreşi de bir öğretmenimizde vaka görüldüğü için kapattık.  Önlem amaçlı bir uygulamadır” dedi.

Başkan Yardımcısı ve meclis üyesi Oktay Aksu konuşmasını “Hayvanları Koruma Günü” dolayısı ile yaptığı açıklamanın ardından noktaladı. Kendisi de bir veteriner hekim olan Aksu; Covid-19’un evcil hayvanlardan bulaşmadığının altını da çizdi.”

Haydar Göksoy: “Parti Gözetmeksizin Mobbing Uygulanıyor!”

AK Partili Üye Haydar Göksoy Oktay Aksu’nun hemen ardından söz alarak; “Personele parti ayrımı yapılmaksızın mobbing uygulandığını” iddia etti.

Göksoy; “Oktay Aksu’nun meclis üyeleri arasında yapılan ayrım konusunda yaptığı manevra hepimizi hayrete düşürdü. Konuyu ustalıkla kapatarak kendi mesleği ile ilgili açıklama yapması unutturdu bize.  Geçtiğimiz günlerde bir mahallede yaşanan daha skandal bir olay var. Bu olayın aynısı bugün Uğur Mumcu Mahallesi’nde yaşandığından dolayı biz bu konuyu burada gündeme getirmeyeceğiz.  Bir daha ki mecliste bu kurumsal yapısı olan kurumun skandal uygulamasını bir daha ki mecliste söyleyeceğiz.  Personele inanılmaz anlamda mobbing uygulanıyor. Üstelik AK Partili, CHP’li, HDP’li diye de bakılmıyor. Personele bazı müdürler üzerinden baskı yapılıyor. Bugün de bir milattır. Eminim bir çok müdür bizi takip ediyordur” dedi. Diğer bir konu daha var. Ramazan ayında yapılacak olan yardım kolisi için bizlerden isim istediniz. Bizler sizlerin sosyal medya üzerinden yaptığınız çalışmaları görüp, kolilerin üzerinde parti logolarını görünce hazırladığımız isim listesini vermekten vazgeçtik” dedi.
 


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum