• Reklam
Vural DAĞTEKİN

Vural DAĞTEKİN

Gündem

Çamur atmak coronavirüse çare mi?

28 Nisan 2020 - 12:43

Tuhaf ama gerçek!
Son günlerde ülkemizde coronavirüs ile mücadele teknikleri sağlık dışı alanlarda hızla sürüyor. Öyle ki Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı bildiriler ve tıptaki gelişmelerin haberlerinden çok CHP belediyelerinin yaptıkları konuşulur oldu.

Sanırsınız ki adamlar işi gücü bırakmış, krizden fırsat devşirme derdindeler.
Sanırsınız ki millet can derdindeyken, bunlar malı götürme derdindeler.
Sanırsınız ki hiçbir kutsalları kalmamış, dinleri imanları para olmuş.


Konuşulanları bir kenara koyarsak, sanırım daha gerçekçi sonuçlar alırız.

Bakınız Kartal'a...
Tam 10 seneden bu yana metro ve marmaray gibi genel kamu hizmetleri dışında İBB yatırım bütçesinden kuruş menfaat sağlayamayan, yolları, altyapısı, üstyapısı, hatta iletişim hizmetleri ihmal edilen, benim deyişimle cezalı olan kentin son 1 ayında sokağa çıkma yasakları sırasında yapılanlara bakınca ayıptır demek zorunda kalıyorum.

Her sağanak yağmurda Venedik'i aratmayan Kartal Meydanı'na yapılan altyapı yatırımı ile yağmur suları artık birikmeyecek ve denize hızla gidecek ya da yağmur suyu kanalından kullanıma sunulacak.

Kartal Kaymakamlığı önünde güvenlik sebebi ile yıllardır yapılamayan yağmur suyu ve kanalizasyon yapım ve onarımları tamamlanacak.

Kartal'ın birçok mahallesinde eğimli yapı sebebi ile debisi yüksek yağmur sularının taşma sıkıntısı halledilecek..

Aşırı trafik ve bakımsızlık yükü sebei ile bir türlü asfaltlanamayan ana yolların asfaltları yenilenecek.

Kentin kangren olan birçok altyapı sıkıntısı halledilecek.

Biz bunları görmeyip, Ekrem İmamoğlu ve Gökhan Yüksel'e çakacağız.

Peki neden?
Çalışıyorlar diye mi?

Evet bu ikili krizi fırsata çevirmiştir. Ancak şahsi çıkarlarına değil vatandaşın lehine bir çıkarımda bulunmuşlardır. Bunun dışında bir şey söylemeye vicdanım el vermiyor.


Yüzlerce doğru işi görüp, sonra da ona neden ihale verdi. Buna neden kayırımda bulundu gibi benzeri mesnetsiz çabalar ile iftiraya ortak olmak içime sinmiyor.

Çağdaş Argunşah ve 100 TL sermayeli işi!

Son günlerde adı ortaya atılan Çağdaş Argunşah konusuna da değinmek isterim. 2013 yılından bu yana Kartal Belediyesi'ne hizmet yapan bu genç iş insanının yaptığı işler dün neden konu değildi de bugün oldu.
İlçedeki tüm bilboardların  çalışmalrını yıllardır yapan bu genç girişimci CHP üyesi olduğunu hiçbir zaman saklamadı ki!

2013'te firmasını kurarken usulen bildirdiği sermaye dün değil de neden bugün konu oldu. Habere konu edenler bugün firmanın gerçek sermayesi şudur diye neden yazmadılar. Çünkü amaç algı yaratmaktı.

Amcası Efendi Argunşah Kartal'da İlçe Başkanı olunca neden hedefe konuldu? Neden hakkında onca tuhaf kampanya başlatıldı? Sadece siyasi algı operasyonu olsun diye değil mi?

Pazarlık usulü verilen işlerdeki vergi öncesi ele geçecek yüzde 8 ila 10 kar marjını, belediyelerin paraları ödemedeki zorlanmaları sebebi ile oluşan faiz zararını hiç düşünmediniz.

Çağdaş Argunşah kusura bakmasın ama bu dönemde aklı başında kimsenin cesaret edemeyeceği riskli bir ticari işe girişti ama sanki ihale bedellerinin tamamını cebine atıyormuşçasına, ailesi, şahsı, itibarı hiç düşünülmeden lince uğradı. Üstelik bu lince Kartal'da yaşayan ve siyaset yapanlar da bilerek ve bilmeyerek, konuşarak ya da susarak ortak oldu. Bazı partililerinin parti içi mücadele sebebi ile bu genç insana sahip çıkmak bir yana bu yazılanlardan keyif aldıklarına da üzülerek şahit oldum.

Çağdaş Argunşah'ı tanırım ve düzgün iş yaptığına da kefilim arkadaşlar. Ne bir çıkar oyununda rol alır ne aktörlük yapar ne de figüran olur. O da işini yapan, emeği ile ekmeğini kazanmak peşindeki siz, ben gibi sıradan bir vatandaştır. Hepsi bu! 

Susmak bile Gökhan Yüksel'e haksızlığa ortaklıktır!

Lütfen içimizdeki insanları öğütüp Kartal'a ya da siyasete hizmet ettiğinizi sanmayın.

Fakir fukaranın gözetilmesi, onlar için 22 milyon kaynak ayırılması, binlerce yardım kolisi dağıtılması, her ihtiyaç sahibine koşuşturulması, aman diyenin elinden tutulması ve benzeri konularda canla başla çalışan Kartal Belediyesi hakkında olumsuz haberler üretilmesi, en azından şu mücadele günlerinde başta Gökhan Yüksel olmak üzere tüm emek verenlerin moralini bozmaktan öte hiçbir amaca hizmet etmeyecektir.

Bunu da iyi bilelim.

Olumsuz gördüğümüz konular kadar, olumlu olanları da yazıp, anlatalım ki iyi insan olalım.

Coronavirüs ile mücadelenin çaresi, onun yıkıcı etkilerine karşı toplumun iyiliği için çaba gösterenlere çamur atmak değildir. Buna göre davranalım.


Kalın sağlıcakla...

YORUMLAR

  • 0 Yorum