Vural DAĞTEKİN

Vural DAĞTEKİN

Gündem

Kurban Bayramı ve Birlik

10 Ağustos 2019 - 16:23

Yaşanan onca olay, harcanan onca emek ve kazanan ile kaybedenin çatışmaları nihayet geride kaldı.
Ülkemizde nerede ise 25 senedir kullanılmayan ortak dil, özlenen siyasi birliktelik, söz konusu ülke menfaati olunca bir anda kuruldu. Herkes aynı cephede birleşti. "Önce vatan" dedi.

Oysa daha 2 ay olmadı. Birbirini "vatan haini", "terörist ortağı" ve "hırsız" unvanları ile niteleyip, estirdikleri kaos ortamından henüz çıktık. Bugün olanlara bakınca, "ülkemiz çok şanslı" diyebiliyorum. Umarım bu ortak tavır her zaman sergilenir. Ülkemiz ekonomi ile yıpratıldığı bugünleri atlatıp, daha huzurlu ve yaşanılır bir yer halinde gelir.

Siyasetten beslenenlerin bu huzur vaadini başka yere çekmelerine kanmayalım. Birlik ve beraberlik söylemi yerine, çirkin dil kullananlara prim vermeyelim. Hatayı, eleştiriyi ortaya koyarken dahi aynı gemide olduğumuzu unutmayalım.

Bizi biz yapan birlikteliğimizin getirdiği güç olmuştur. tarihte bunun bir çok örneği ile karşılaşırız. Ne zaman ayrışırsak, devrilmiş, yıkılmışızdır. Bu sebeple siyasetçilere "birlik, beraberlik havası çıkarınıza ters de düşse, biraz olsun bugünü değil, gelecek nesilleri düşünün" diyorum. Siyasetten beslenenlere lafım yok. Onlar, kaosu isteyecek, bizler buna müsaade etmeyeceğiz. Döngü böyle...

Önümüzdeki Kurban bayramı bu dileklerin kuvvetlenmesine vesile olsun. Geleceğimizi kurban etmek yerine, yarınlarımızı birlik ile inşaa edecek sevgi dilini hakim kılalım.

Kurban Bayramı'nız mübarek olsun.

Kalın sağlıcakla...

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • habertakipdergisi.com
    1 yıl önce
    Kurban Bayramınızı tebrik ederiz eder,size ailenize ve tüm islam alemine sağlıklı, mutlu, huzurlu nice bayramlar dilerim.