Vural DAĞTEKİN

Vural DAĞTEKİN

Gündem

Vefa...

18 Aralık 2019 - 11:07 - Güncelleme: 18 Aralık 2019 - 20:01

İnsanda olması gereken en önemli duygu merhamet derler. Fazlasının zarar olduğunu da eklerler.
Ancak, insanda asalet de olmalı ki dünyayı yöneten bu varlık, her zaman doğru dürüst işlere imza atabilsin.
Asalet deyince hemen aklınıza soy, sop, varlıklı olmak falan gelmesin. Tersine para puldan azade asaletten bahsetmekteyim.

Asalet'in en önemli göstergesi vefa duygusudur.

Vefalı insan her ortamda haksızlığa uğrasa da prensiplerine bağlı kalan, geldiği yeri, yol arkadaşlarını ve ideallerini unutmayandır.

Dün yayınladığım röportajı ile "vefa timsali" olduğunu gösteren CHP Kartal İlçe Başkanı Sayın Muammer Çelebi, duruşu ile zaten bu söylediklerini çoktan tescillemişti.

Açıkçası, kavga yerine "partimde huzur istiyorum" diyerek o koltuktan vazgeçmek çok önemli bir tavırdır. Kendisinin "Tavırsız yaşamaktansa tavrım ile ölmeyi tercih ederim" sözü de bunun en önemli göstergesidir.

Altınok Öz ile Yüksel Çiftçi arasında 2009 seçimleri sonrasında yaşanan sorunların bir benzerini yaşayacağımızı düşünürken, Gökhan Yüksel ile ters düşmek yerine yani kavgaya girmektense bırakmayı tercih etmesi Muammer Çelebi'yi büyütmüştür.

Seçime aday olup girse tekrar kazanma ihtimali oldukça yüksekken, "partimin menfaatine aykırı bir işin içinde olmam, huzuru bozmaktansa bırakırım" diyebilmek, iktidara alternatif hale gelen bir siyasi harekette çok da görülen bir tarz olmadığı için herkesi şaşırttı.

CHP iktidar adayı iken ilçe başkanlığı koltuğundan vazgeçebilmek, kişisel hırslar ile siyaset yapmadığının bir kanıtı olarak da tarihe yazıldı.

Her yönü ile örnek bir siyasetçi olduğuna şahitlik ettiğim Sayın Muammer Çelebi'yi bu tavrı için kutluyorum. Şaibesiz, lekesiz, tüm aykırı söylemlere rağmen seviyeli bir süreç yürüterek belki de son 15 yılın en olgun ilçe başkanı olarak CHP Kartal tarihinde yerini aldı.

O artık siyasetin kanaat önderi ve genel siyasete ilçemizden yürüyen siyasi aktör olarak geniş kitlelerin desteğini alabilecek bir isimdir. 

Onunla birkte görev yapan yönetim kurulu üyelerine de yeni dönemde başarılar diliyorum.

Vefa... Kimine göre boza kimine göre bir semt...
Muammer Çelebi içinse insani, doğal bir duygu...


Yolun açık olsun Sayın Çelebi...

Kalın sağlıcakla...

YORUMLAR

  • 0 Yorum