Vural DAĞTEKİN

Vural DAĞTEKİN

Gündem

Reis aradı! Herkes bana tabi olsun!

04 Kasım 2020 - 18:10 - Güncelleme: 04 Kasım 2020 - 19:02

Kartal'da son hafta içinde ortada gezen bir iddia ile ilgili geçtiğimiz günlerde "Eşekli Kütüphaneci diye diye AK Parti'de yükselmek" başlıklı makaleyi kaleme almıştım. Oldukça pozitif tepkiler aldım. Nerede ise AK Partili olup da bana "O yazı hiç hoş olmadı" diyen tek kişi çıkmadı.

"Susmak ikrardandır!"
Yani kabulleniştir. 
Doğru olana denilecek söz bulunamaması halidir.
Derler atalarımız...

Görevi bizzat Reis vermiş! Hizaya haydiii...

AK Parti Kartal İlçe Başkanlığı görevine Gürkan Akyol sonrasında kendisinin getirileceğini kendisi duyuran, "görevi bizzat Reis verdi" diye gezen bir ilçe başkan namzeti var.

Abubekir Taşyürek...

Kartal siyasetine 2009 yılında yakın dostu Bekir Kılıç'ın AK Parti adayı olması sebebi ile adım atan, öncesinde bırakın belediyesini, Ankara Caddesi'nde dahi işi olmayan bir kişi önce belediye meclisinde üye, sonra da Belediye Başkan Adayı olarak teşkilatın önüne konuldu. 

"Yersen" denildi! Onlar da yemedi tabii...
Beklenen oyun çok altında kalınmasının sebebi teşkilat ya da ilçe başkanı değil, tam tersine adayın ta kendisiydi. Vatandaş da bunu bildiğinden adaylardan gerçekten Kartallı olana oy verdi.

Zaman Gazetesi geldi aklıma...

Bekir Kılıç'ın başkan seçilmesi halinde ilçede Belediye Başkan yardımcısı olarak da görecektik Sayın Taşyürek'i... O zamanın "Zaman" isimli gazetesinde boy boy fotoğrafları çıkan, "cemaat arkamızda" mesajı veren bu ekibin bir üyesi iken, hepsinin silindiği yerde bir tek O, şimdilerde ilçe başkanlığı kovalar oldu.

Benim takıldığım tabii ki bunlar değil!
Kimin geçmişte hangi mensubiyette olduğu AK Parti'nin ya da ilgili makamların işidir, hatta iç işidir. Benim takıldığım mevzu başka...

Bir ilçe başkan adayı namzeti düşünün. Daha ilk dakikalarında teşkilatını aldatıyor. Bir nevi hile ile diğer aday olması muhtemel isimlere "Durun kenarda" mesajı veriyor.

Sayın Taşyürek diyor ki:
"Reis bizzat bu görevi bana uygun gördü. Bu sebeple liste hazırlığına başladım. Gelin bakalım memleket dernekleri, gelin bakalım kanaat önderleri, gelin bakalım partinin kıdemlileri... Reis'in emrine uyup benimle masaya oturun. İlçe yönetim kurullarını oluşturup il başkanlığına liste sunacağım."

Tabii ki kelimeler birebir bu değil ama bu minvalde...

Sorarım size?
Ülkenin Cumhurbaşkanı, yemeyip içmeyip, dış ve iç mihraklar demeyip,
"Kartal İlçe Başkan adayım sensin Abubekir... Yürüüüü..."
demiş midir?

Yazının geldiği bu noktada hitaplarımı ve anlatım şeklimi ağır bulanlar olabilir. Lakin, benim bu muamelem, Kartal'daki AK Partililerin hissettiklerinden bir kelime fazla değildir. Onların söylediklerini duysanız yüzünüz kızarır.

Sözün sonu;
Amacım bir partinin içişlerine müdahale değildir ki bunu en iyi Kartal'da siyaset yapanlar bilir. Benim itirazım Kartal'ı Kartallıların idare etmesine karşı nerede ise son 10 yıldır süregelen yanlışlaradır.

Ancak, yine de şu sözü yabana atmamak lazım.
Hafıza-i beşer nisyan ile malüldür...

Bu sebeple yazmaya ve hatırlatmaya devam edeceğim.
Yıllarca Ataşehir'de oturup, 5 yıl Kartal'da siyaset yapıp, o zaman diliminde bile bu ilçede ikamet etmeyi uygun bulmayan bir kişi, iktidar partisinin ilçe başkanı olacaksa, ya ilçede yaşayanların aklı ile alay ediliyordur ya da "Yersen" deniliyordur.

Her iki halde de bu maya tutmaz.
Hoca Nasreddin'in izinden yürümeye gerek yok.
"Tut-maz!"

Tutacak olsa "Eşekli Kütüphaneci" bu kadar tanınmazdı Kartal'da...

Kalın sağlıcakla...

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Dava adamı
    2 ay önce
    Ebubekir bey. Teşkilat kültürü olan FETÖ ile aLakası olmayan parti büyüğüdür. Henüz hizmetlerinin ve emeğinin karşılığını taçlandırmadı kısmet olursa ilçe başkanlığında taçlandırır. En güzel yönetimi kuracak altyapıya sahipdir onun önderliğinde kartala güneş yeniden doğacaktır. Tüm kurucuları göreve davet eder. Herkese güler. Arkalarındanda konuşmasa 2023 bakan adayıdır. Yürüsün arkasındayız. Tüm teşkilatla. Kimse rahatsız olmasın rahat olsun